Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül ma sztk-alapon...

Mennyibe kerül ma sztk-alapon egy korona?

Figyelt kérdés
Hosszú idő óta ma megint ideget öltek az egyik fogamban, s a jövőre való tekintettel, hogy ne száradjon ki hamar illetve könnyen az évek folyamán, korona kell majd rá. Volt-e mostanában valamelyikőtök sztk-fogorvosnál hasonló gonddal? (Sejtelmem sincs sajnos, hogy 95 óta mennyi így egy korona...) Köszönöm szépen!!
2011. júl. 28. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy "műanyag" vagy porcelán? A porcelán korona darabja úgy tudom kb. 22-25 ezer Ft körül mozog..:((
2011. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, egyúttal elnézést kérek hogy ilyen

trehányul fogalmaztam a kérdést... És emiatt most még egyet kell

kérdeznem tulajdonképpen: Igaz, hogy van már vagy 20 éve, hogy hasonló

gondom volt, egészen másképpen működött akkoriban az egész koronás

dolog, s mivel első, nagy fogról van szó, mindenképpen "fehér" dolog

kell, hogy legyen, mégis, lehet, hogy műanyagot kell majd válasszak,

ha odakerül a sor, s ezért meg kell kérdeznem, hogy a műanyag áráról

tudsz-e valamit? (rokkantnyugdíjas vagyok, igen nagy jövedelemmel, és

abban reménykedem, hogy a közgyógyom is jelent majd valamit... hátha.)

Még egyszer, köszönöm szépen!!!

2011. júl. 29. 06:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt sem tudom megmondani.Szerencsére én is csak hallomásból tudom, kb. 5 éve jártam utoljára fogorvosnál - akkor 19.000 Ft-ba került egy porcelán korona, és 12.000-be a műanyag, tehát nagyjából 5-7 ezer Ft különbség van az árban. Tudomásom szerint a közgyógy igazolványod alapján jogosult vagy kedvezményre - sőt, lehet, hogy fizetned sem kell? Szerintem menj el a fogorvoshoz, és kérdezz rá mindenre! :)
2011. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél, nagyon szépen köszönöm!! Természetesen most zajlik (azaz a jövő héten fog kezdődni) a dolog, csak ugye most még a próbatömést normálra kell majd cserélni, utána gyökérkezelés, tehát sokat fordulok elő dokinál, csak hát arra gondoltam, hátha jobb ha egy kis információt gyűjtök, mert meglehet, hogy ott kaptam volna agyvérzést, ha elsőre meghallom az árát ... Tényleg nagyon szépen köszönöm és jó pihenést!!!
2011. júl. 30. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, ha segíteni tudtam :))
2011. aug. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!