Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hagyományos gipsz helyett...

Hagyományos gipsz helyett könnyített gipsz/műanyag gipsz? Hol szerezhetek be ilyet?

Figyelt kérdés

A lábamra kellene, eltört nemrég a bokám, néhány nap múlva megyek kontrollra. Egyenlőre az első, átmeneti nyitott gipszem van. Mivel még nem állhatok lábra egy darabig, ezért rendes fekvőgipszet fogok kapni. :(

A kérdésem az lenne, hogy fekvőgipsz esetén kaphatok könnyített gipszet? Azt hiszem az műanyagból van(és színes) és azt is tudom hogy nekem kell beszerezni.


Volt már valakinek ilyen fekvőgipsz esetén? Kérhetem, hogy azt tegyék fel?


2011. aug. 2. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom fekvőgipsznél is lehet. De ugye tudod, hogy az nem TB-s, szóval jó sok pénzbe kerül?
2011. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gipszelőben kell kérned, de szerintem a fekvőgipszet hagyományosból csinálják.A könnyített gipszért fizetni kell, míg a másikat a tb finanszírozza.
2011. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!

Igen, tudom, hogy nekem kell megvennem, ezt írtam is, és ezzel semmi gondom. Több előnye van, mint hátránya, ennyit nekem megér.


A kérdésem továbbra is az, hogy fekvőgipsznek lehet e ezt kérni?

2011. aug. 2. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt tudtommal az orvos dönti el minden esetben, hogy lehet-e könnyített gipszet feltenni, vagy sem.
2011. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: Köszönöm! :)
2011. aug. 3. 11:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak tájékoztatás végett, talán később valakinek jól jön majd az info: 2 napja megkaptam a fekvőgipszet. Az orvos magától mondta, hogy én választhatok (kórház -BP. Baleseti Intézet), neki mindegy, mert a lábam jól néz ki, gyógyul. :)

Valóban a gipszelőben kérdezték meg, hogy melyiket szeretném, elmondták a pro és kontra érveket, számomra a könnyített gipsz volt a szimpatikus, ezért kaptam egy szép kéket. :) Igen, fizetni kellett érte, ezt tudtam, 8e Ft volt. Nagyon megérte!!! Sokkal könnyebb (a hagyományos gipsz sínhez képest), kisebb, szellőzik és jobb vele a mozgás (az a minimális is). 2 hét múlva lecserélni sem kell, mert ugyanez marad járógipsznek. :)

2011. aug. 10. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A könnyítettnek milyen hátrányát említették?


Nekem csak a hagyományos volt anno.

2011. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!