Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Morfium hatása mik lehetnek?

Morfium hatása mik lehetnek?

Figyelt kérdés
Műtét előtt állok. Ha sikeresen sikerül a műtétem akkor utánna morfiumot kapok? De azt halottam hogy morfium hatására nagyon el mondunk minnden eddigi legőrizeteb titkainkat ez igaz lenne? És még aki a ezt kapja mi van vele miket mond minden érdekel rólla vagy csak azt mondja el amit szeretne? Az agya olyankor működik ? Lát normálisan vagy elkébzel személyeket akiket látni akar és nekik beszél pedig nem is ő van ott? Minden érdekel róla?
2011. aug. 14. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Csökkenti a légzőközpont érzékenységét az emelkedő CO2 nyomásra, és a hypoxia kialakulására. Csökkenti a légzésszámot, a légzésvolument, és a percventillációt. Csökkenti a köhögési reflexet a medullában elhelyezkedő köhögési központon keresztül. Köhögéscsillapító hatása alacsonyabb dózisok mellett is kialakul, mint ahogy a fájdalomcsillapító hatás megjelenik. A morfin miosist okoz. A tűhegy pupillák a morfin túladagolás tünetei, de nem pathognomicusak, mert egyéb kórállapotok, (pl. pontszerű laesiók, vérzés vagy ischemias történés) hasonló tünetekkel járnak. A fájdalom csökkenésével párhuzamosan gyakran eufória lép fel. A gyomornedv, az epe, és a pancreas nedv secretio csökken morfin kezelés hatására. Csökkenti a gyomorürülést és motilitást, megemelve az antrumban és a duodenumban az izomtónust. A morfin emeli az epeút rendszer nyomását és a Oddi-sphincter görcsét okozhatja. A colon perisztaltikát csökkenti, a bélfal és az analis sphincter tónusát emeli, ezáltal obstipatiót okoz. Emellett izgatja a hányásközpontot, fokozza a gastrointestinalis simaizmok tónusát. Enyhén vasodilatatív. A morfin a kifejezett perifériás vasodilatatív hatásán keresztül orthostaticus hypotonia kialakulására hajlamosít. Nagy dózisban a szisztémás vascularis rezisztenciát csökkenti, ezért a perctérfogat emelkedhet. A morfin az ureterek spazmusát idézi elő, valamint emeli a hólyag-sphincter tónusát, ezáltal vizelet retencióra hajlamosít. Opioid adását követő kortizol- és ACTH-szint csökkenés nagyobbnak mutatkozott, mint az a normális napi ritmus alatt elvárható lett volna. A morfin gátolja a pajzsmirigy endokrin működését, ezért hypothyreosisban ronthatja a tüneteket. Histamin felszabadulást serkentő hatása következtében alkalmazásakor viszketés, urticaria valamint a bőr és a sclera erek tágulata alakulhat ki.
2011. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen műtét, ugyanis nem minden műtét után adnak morfint, sok esetben annak egy száramazékát (tramadol) adják, ami nem okozhat semmilyen más tudatállapotot, nem lehetnek tőle képzelgéseid, stb.


Nem igaz, hogy elmondod a titkaidat, ez nem egy vallató szérum, továbbra is csak azt mondod el, amit szeretnél és igen, az agyad tökéletesen működik, eyébként halott lennél. Zavart lehetsz és láthatsz olyan dolgokat, amik nincsenek ott, de ez nem egy kimondottan hallucinogén szer, tehát ez kevésbé jellemző. Kb. hasonló érzés lehet, mint amikor részeg vagy.


A jó hír: ha erős fájdalmakra adják, akkor lehet, hogy ez a bódító hatás egyáltalán nem is jelentkezik nálad. Tehát a fájdalmat kikapcsolja, a tudatod viszont teljesen tiszta marad.

2011. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy gerincműtétről lenne szó fém rudakat ültetnének a gerincembe. És a műtét után 1 vagy 2 napig feküdnöm kellesz és egy lány azt modta nekem hogy ő míg feküdt egésznap morfiummal nyomták tele de nem is ettől félek hanem attól hogy nehogy lebénuljak mert sajnos ez a műtét azzal is járhat am sociocolisom ami a hát eldeformitását jelenti nekem 3 görbület van egy 32 egy 30 és egy 19 fokos görbület
2011. aug. 14. 17:12
 4/6 A kérdező kommentje:
elnézést úgy akartam írni hogy sociocolisom van
2011. aug. 14. 17:15
 5/6 anonim válasza:
Ez nem igzságszérum. Max úgy elkábulsz tőle, hogy az egész napot végigalszod.
2013. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is scolis műtétem volt, lebénultam, de most tanulok újra járni :)
2014. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!