Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy allergia...

Hogyan zajlik egy allergia vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sosem voltam allergiás semmire sem, sokáig azt sem tudtam mi az, hogy valaki allergiás. Már másodjára jön ki a kezemen kiütés, az összes újjam hólyagos, nagyon viszket.Ma kérek beutalót, holnap el akarok menni allergia vizsgálatra. Azonban a vérvételtől írtózom, azt biztos nem fogom engedni. Hallottam, hogy az alkarra cseppentenek különféle szereket, és azokat karcolják bele a bőrbe. Jó ez a módszer, kimutatja azt amire kíváncsiak vagyunk?
2011. aug. 22. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kimutatja. Rád csöppentenek egy allergént, majd megkarcolják tűvel és várni kell, hogy bepirosodik e.
2011. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy így van, és amire allergiás vagy ott kicsit kipirosodik a bőröd, ha jól tudom.
2011. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam a következő zajlott.

Az alkar belső felületére egy orvosi kis pengével (amivel az ampullákat is elvágják. iciri-piciri bemetszéseket ejtenek a bőrön.Inkább csikis mint fájdalmas érzés..Szóval attól nem kell félni,mert nem fáj.Olyan mintha megkaparnák a bőr felületét,észre sem venni.Majd minden egyes picike metszésnél cseppentenek az allergén anyagból..Nekem több volt PL: parlagfű,kutya,macska,vadkender..a jellemző allergia kiváltó okozati növények stb..

Majd várni kell 20-30 percet,de mondják,hogy ne mozgasd a karod(mert akkor elfolyhat az allergén anyagcseppek,és ne vakard ha viszket..Ha allergiás vagy valamire akkor az a bemetszés viszketni fog,piros lesz,esetleg meg is duzzad egy kicsit.Ezt fogják megnézni,hogy mennyire piros,mennyire nő meg..Úgy értékelik az allergiádat.A **** csillagos azt jelenti hogy erősen allergiás vagy valamire,és így kapod meg a megfelelő kezelést.

Ha asztmatikus allergiád lenne akkor csinálnak légzés vizsgálatot is.Egy pipába kell fújnod a levegőt addig ameddig mondják és hamar megállapítják,hogy van.e asztmád vagy sincs..

Én minden évben megyek allergia vizsgálatra.Amikor először mentem akkor az asztmámat is vizsgálták.Akkor Törökbálinton voltam a tüdőszanatóriumban vizsgálaton.Ott vettek vért is tőlem..De akkor teljes komplett vizsgálat volt.De a kontrollra már a lakóhelyemhez tartozó tüdőgondozóba járok és ott nem vettek még vért.

2011. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már nem félek annyira! :)
2011. aug. 22. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!