Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulagyulladás? Mi a teendő?

Mandulagyulladás? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy ismerősöm elment orvoshoz és mandulagyulladást állapítottak meg nála, de lassan egy hónap eltelt és még mindig ugyanúgy fájlalja a manduláját? Mi ilyenkor a teendő? Kivetetni nem szeretné. A válaszokat előre is köszönöm.
2009. ápr. 16. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kamilla tea, fagylalt.
2009. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszii
2009. ápr. 16. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Antibiotikumot nem kapott? Tartós gyulladásnál az kell. Fájdalomcsillapító? Nekem torokfájásra a Kalmopyrin vált be. Ennyi idő után vissza kell menni az orvoshoz.
2009. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen antibiotikumot is kapott, úgy néz ki ,hogy holnap visszamegy az orvoshoz. meglátjuk mit mond neki (ismét)
2009. ápr. 16. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló volt pár éve. kaptam antibiotikumot, aztmondta az orvos h ez a nagyágyú ugyhogy ne menjek sehova mer ha erre elkapok valamit akkor szopom.


Aztán jól átvert ezzel, mert az antibiotikum az égvilágon semmit sem ért!! 2 hétig feküdtem és semmit sem használt a "nagyágyú" antibiotikuma. Egy picit sem!!


Erre úgy döntöttem h elég, elkezdtem napi 5-6 gramm C-vitamint szedni, befeküdtem ágyba, és 2-3 nap alatt rendbejöttem. Tavaly megint elkaptam, élből nem is mentem dokihoz, csak megemeltem a c-vitamint, és elmúlt. Idén meg már ahogy egy picit is elkezdett szeptemberben fájdogálni máris megemeltem, és idén már ki se dőltem semennyire.

Én azóta orvosnál sem jártam egyébként :) 3 év.

2009. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menjen vissza! Kivenni csak akkor veszik ki, ha egy évben többször fordul elő, ill., ha többször van neki egy évben tüszős mandullagyulladása, de ha elmúlik és szépen vissza húzódik, akkor nem kell! Főleg felnőtt korban már csak akkor veszik ki, ha nagyon muszáj!
2009. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

c vitaminos valaszolo: remelem tudod h ilyen mennyisegu C vitamin vesekovet, stb okozhat? ezert is nem adnak belole tobbet. maskepp mindent ezzel kezelnenek. elhiszem h mukodik, de ne szokj ra ennyire mert nem lesz jo vege.


engem elkuldtek laborba, az ulepedesi allando az egekben volt. par hetig csak pepes allagu dolgokat tudtam nagy nehezen lenyelni. antibiotikum es tantum verde (nagyon jol zsibbaszt) ezeket szedtem. viszont ha nagyon durva es nem mulik ki kell szedni!! en se vtam soha mutet-parti de bizonyos esetekben tobbet art ha bent hagyjak.

2009. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vgyok a c-vitaminos válaszoló. Csak egy kérdést tennék fel neked, ha úgy gondolod hogy vesekövet okozhat: Hány embert ismersz, akinek vesekövet okozott a C-vitamin?:)


Egyébként megjegyzem hogy Szentgyörgyi Albert is napi 5-6G c-t szedett, és amikor beteg volt akkor felment napi 10g fölé. Olyanról is hallottam már hogy a rákot meggyógyították napi 15G körüli C-vitaminnal.. És mellékesen a természetben előforduló állatok döntő többsége képes a szervezetében előállítani a C-vitamint, pl iylenek hogy kecskék meg hasonló állatok, napi 8-10G körüli C-vitaminnal gazdálkodnak.. Tehát ez a c-vitamin káros csak a gyógyszeripar propagandája!

2009. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a c-vitamin (aszkorbinsav) okoz vesekövet, hanem a bogyókhoz kevert anyagok. Ha megeszel 5 kg narancsot, akkor nem lesz semmi bajod. Ha beszedsz napi 10 bogyó, akkor fenáll az esélye, hogy veseköved lesz.
2009. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Regi a kerdes, de helyretennem a dolgot C vitamin ugyben, ami ugye Aszkorbinsav. SAV. A veseko meg meszes. Kerdes 1) mi tortenik, ha savat a meszre ontunk? (Alt. Isk. 6. oszt.). Kerdes 2) HOFY a francba csinalhatna a C vitamin vesekovet??? Rakos betegeknek adjak intravenasan, nem napi 10g (ami egyesek szerint mar sok) , hanem akar 300 000 g dozisban! (Helszin: Egyesilt Kiralysag).
2017. okt. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!