Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmiriggyel kapcsolatban,...

Pajzsmiriggyel kapcsolatban, érdekelnek mások tapasztaltak-e ilyet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, kb 1 éve derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, kaptam is rá tiroxint, minden szép és jó volt, de onnantól frontérzékeny lettem, méghozzá nagyon is. A laborom ideális, mégis néha front alkalmával úgy érzem a túlműködés tüneteit tapasztalom magamon(szívdobogás érzés, 1-2nap alatt kilókban mért fogyás, stb.)

Csak labort néztek nálam, sose voltam ultrahangon vagy izotópos vizsgálaton.

Más tapasztalt-e ilyet? Vagy valami teljesen más ez?


2011. aug. 26. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen időközönként jársz kontrollra, mert nagyon ritka az, hogy valaki a gyógyszer miatt lesz "frontérzékeny". Valószínűbbnek tartom, hogy esetleg elég régóta szeded már a gyógyszert ahhoz, hogy az alulműködés adott esetben túlműködésbe "szaladjon át". Ezért rendszeres kontrollvizsgálat szükséges, hisz gyakran előfordul, hogy a gyógyszer adagját - a hormoneredmény függvényében - esetleg csökkenteni vagy emelni kell.

Egyébként az alul - vagy túlműködés tényét egyértelműen a vérvizsgálat mutatja ki. Az UH, ill. a szcintigráfia (izotópos vizsgálat) mindennek az okára derít fényt elsősorban (esetleg gyulladás, vagy göb, ami a hormontermelődés zavarát okozhatja).

2011. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Pont ezaz, hogy elég gyakran járok rá, és mégis... Még a T4 és T3 szintem is tökéletes volt.

Nem nagyon tudok akkor másra gondolni, hogy lehet előtte is volt valami más bajom, amit elnyomtak az alulműködés tünetei:/

2011. aug. 27. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!