Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van egy 1 hónapos kisfiam és...

Dérné kérdése:

Van egy 1 hónapos kisfiam és kicsit hasfájós melyik gyogyszert a jobb az ajánlanátok Infakol, Espumizán, Angolviz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jellemzően fiúk inkább a hasfájósak. Én nem tudom mostanában mi a legjobb. Nem árt egészséges rendelésen kikérni a doktor véleményét. Sok mindentől sírhat egy baba. Az én fiam rengeteget sírt. Én is azt hittem, hogy hasfájós. De sok oka lehet a sírásnak. Így utólag sírt azért, mert érzékeny volt (és később is az volt) és átvette az én idegességemet. Nyugodt anyukák babája is nyugodtabb. Plusz még korán jöttek a fogai. Pl. ezért is nem szopott. 3 hónapos korára kibújtak elöl a fogai. Szerintem azért is sokat sírt. Nem lettél sokkal okosabb, mi? Szóval nyugodtnak kell lenni. Első gyereknél az ember hajlamos a pánikra, és megérzik, ajajj, de még mennyire. Plusz a büfiztetés is fontos. Bár a fiam egyszerűen nem tudott büfizni. Se felül, se alul nem jött ki neki könnyen. Hát én is kipróbáltam annyi mindent, de semmi nem jött be. Azért ne add fel, hátha valami jó lesz.
2011. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Gyógyszert 1 hónapos gyereknek, saját ötletből?! Meg akarod mérgezni?

Ha elolvastad volna pl. az Espumisan betegtájékoztatóját, mert ugye fent van a neten, akkor világosan benne van, hogy sem terhesség, sem szoptatás alatt nem ajánlott (ha mégis kell, akkor is a kezelőorvossal kell megbeszélni). Nyilván nem miattad, hanem a babába nem kerülhet, te meg meg akarod etetni vele?!

Egyébként 6 éves kor FELETT lehet szedni.

[link]


Attól, hogy reklámozzák, meg attól, hogy nem receptes, még nem kell orrba-szájba szedni, meg a gyereket mérgezni vele.


A másik kettőre hadd ne én keressek rá.

--

Beszéld meg a gyerekorvossal, vagy ha már mindenképp akarsz adni valamit, akkor az gyógytea legyen, édeskömény. Mecsek Baby pl.

[link]

2011. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mamintee ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, szerintem is a legfontosabb, hogy a gyerekorvos lássa a babát. Ha már ezen túl vagy, és a fenti szereket ajánlotta, akkor azok közül az Infacol-t vagy a Gripe Water-t ajánlanám. Nálunk az előbbi, a barátnőméknél az utóbbi vált be.
2011. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal és az espumizának van csecsemöknek is kifejlesztett változatta,ha jobban megnézed.
2011. szept. 6. 12:58
 5/14 A kérdező kommentje:
2011. szept. 6. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk csak az angolvíz vált be.Szélcsöveztük is,az is hatásos volt.Próbáld ki a hajszárítózást is a hasára,persze ne túl közelről.Kitartás,max.3 hónapig tart!(én sem hittem el és egyszer csak megszűnt)
2011. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 heléna2006 válasza:
szia! Az én kislányom is nagyon nagyon has fájos volt egészen másfél éves koráig. mindent kiprobáltunk de semmi nem volt ojan hatásos mint a hagyma tea. gyorsban el is felejtettem mindent/gyogyszer, tea stb/ ja és a teákat is kiprobáltam az összeset. tehát a recept ami bevált a következö: egy bögre forrásban lévö bár én kis bádogban föltettem forro vizet a tüzhelyre, majd amikor felforrt a viz beledobtam egy vékony karika vöröshagyma szeletet és kb 4-5 db köménymagot és máris lehuztam a tüzhelyröl. annyira megkedvelte és hozzászokott a lányom hogy ezzel itattuk 3 éves koráig tea helyett és csodák csodája nemvolt soha többé poci probléma:D probáld ki mert megéri!! a lényeg az hogy szürd le mikor elkészül, és langyosan egy pici mézzel édesitheted esetleg. sok szerencsét:D
2011. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
69%

Teljesen mindegy mit csinálsz. Aki hasfájós, az addig sír, amíg meg nem erősödnek a belei. 4 gyerek után bátran mondhatom. Az ikrek 8 hónapos korukig voltak hasfájósak. A lányom még két hónapig se. Pedig büfi is volt, kaki is volt, puki is volt. Csak annyit mondhatok, egyszer majd elmúlik.


A "letámadós" válaszolónak meg annyit: azért teszik itt fel a kérdést,hogy ne csináljanak hülyeséget. Nem kell valakinek azonnal leordítani a fejét, mert te már túl vagy 1db gyereken, és szerinted mindent jobban tudsz.

2011. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Mi 2 hónaposak vagyunk és nekünk az infacol vált be.. szerintem megér egy próbát.

Ami még nagyon jó a mecsek baba tea(édeskömény,kamilla),ha szoptatsz te is fogyaszd napi kétszer,háromszor és a babának is lehet adni. (kb.20-40ml iszik a picúr)

2011. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Toncsi63 válasza:
47%
SEMMIT sem adni nekik! Amint elkezdenek többet mozgolódni, forogni, a gázok jobban kidolgozódnak a beleikből. Esetleg ha van ideje, tornáztathatja: a lábaival bicikliző mozdulatokkal.
2011. szept. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!