Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beutaltak a Pszichiátriai-és...

Beutaltak a Pszichiátriai-és Pszichoterápiás Klinikára (Budapest, Balassa u. ). Milyen hely?

Figyelt kérdés
Azt mondták, ott 1 hónapos pszichoterápián kell részt vennem (bent fekvéssel). Nem ismerem az intézményt, és bevallom, kicsit félek. Tapasztalataitokra lennék kíváncsi az intézménnyel, és az ott zajló kezeléssel, körülményekkel, orvosokkal, személyzettel kapcsolatban. Nem mondtak ezzel kapcsolatban nekem semmit. Például arra is kíváncsi lennék, mit vigyek magammal? Mire lehet ott szükségem? És tényleg, egyáltalán bármi infó jól jönne.
2011. szept. 10. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Én feküdtem pszichiátrián, így nagyjából tudom, mi a rend. Nem fontossági sorrendben, hanem csak úgy írom, ahogy eszembe jut. És azt is odaírom, amit nem éppen az intézmény jellege, mint inkább vagyonvédelmi szempontból tiltanak.


Nem vihetsz be semmilyen gyógyszert. Viszont írd fel magadnak, mit szedsz rendszeresen, és az ottani doki majd elbírálja, hogy vihetsz e be belőle, vagy ők látnak majd el. Általában ők adják a gyógyszereket, de a speciálist neked kell, ha van olyan. Bögrét, evőeszközt mindenképp vigyél, de egyik se legyen alkalmas szórásra, sebzésre. Mobiltelefont nem szeretik, ha a betegnél van, de nem kutatnak utána. Ékszert ne vigyél. Persze jeggyűrű, nyaklánc maradhat. A koronát, jogart hagyd otthon. Tisztálkodószereket vigyél. Az étkezés elegendő. Nasira vihetsz pénzt, bankkártyát. Ne legyél beijedve. Ez egy nyugodt hely. A bolondok odakint vannak. A vizsgálatok zömmel megfigyelésből, beszélgetésekből állnak, de elküldhetnek valamilyen vér, vizelet, röntgen uh stb vizsgálatra is, ha szükség van rá. Általában jobban bíznak a saját kivizsgálásukban, mint a hozott anyagba. Én jól éreztem magam. És nagyon bíztam, hogy meggyógyítanak. És ugy is lett. Ja, és a "Zárt osztály" annyira zárt, hogy minden nap délután ki kellett menjek sétálni Pestre. Valósággal inspirálják a betegeket, hogy ne dögöljenek egész nap.

2011. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te melyik pszichiátrián feküdtél? Ezen a Klinikán?
2011. szept. 11. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem. A volt honvéd kórház pszichiátriáján, a Róbert Károly körúton. De gondolom, az orvosok, meg a bolondok, itt is egyformák.
2011. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Bár soká kerültem ide, de b****nám pofán, aki azt mondja, hogy a pszichiátriai betegek bolondok. -.- Bolond az anyád.
2013. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen emberek vannak itt? Idősek, fiatalok egyaránt? Vagy van valami elosztás ffi-nő között?
2015. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!