Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB-t milyen esetben fizeti az...

TB-t milyen esetben fizeti az önkormányzat?

Figyelt kérdés
7 hónapja nem találok munkát.Nincs jövedelmem, így nem tudom fizetni magam után a TB-t az Apehnál.A szüleimmel élek még, de anyukám is munkanélküli.Az a gond, hogy apámnak meg 165 ezer a nyugdíja.Szerintem ez soknak számít, ahhoz hogy az önkormányzat fizesse.Anyukám Tb-jét apám fizeti, de az enyémre már nincs keret.Idén töltöm be a 24. életévemet.Mi van ilyenkor?
2011. szept. 13. 08:36
 1/4 anonim válasza:
Abban az esetben ha szoc segélyben részesülsz. Ennek most nem tudom mi a hivatalos neve, régebben RÁT volt.
2011. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

elmész az önkormányzathoz, ott adnak egy nyomtatványt, amit kitöltesz és ha megfelelsz az elvárásoknak, akkor szoc.rászorultságból megkapod


(1993. évi III. törvény 54. § (1) A jegyző az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,

a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,

b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.

(2) A szociális rászorultság igazolásáról a jegyző hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány érvényességi ideje 1 év. A bizonyítvány tartalmazza: a rászoruló személy nevét, lakcímét, TAJ számát, a rászorultság tényét, az igazolás érvényességi idejét. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.

(3) A szociálisan rászorult személyekről a jegyző nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé.)

2011. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem részesülök szociális segélyben.A munkanélküliből is kijelentkeztem mert se munkát se semmilyen pénzt nem kapok, mivel nincs annyi munkaviszonyom még.
2011. szept. 13. 08:50
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi második.
2011. szept. 13. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!