Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Maundulaműtét közben érzel-e...

Krisz85 kérdése:

Maundulaműtét közben érzel-e öklendezést, működik-e az öklendező reflek a torkodba dugott tárgyaktól, ha helyi érzésteleítéssel csinálják?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Nekem csak annyi kérdésem lenne így 5 nappal a mandulaműtétem előtt 27 évesen, és most elsősorban a helyi érzéstelenítéssel műtöttektől kérdezném,hogy a 3 db vagy mennyi szuri a mandulába és annak helyére elmulasztja a feltételes öklendező reflexet, amit az vált ki, hogy a szádban kotorásznak?! Tudjátok mint amikor most normál esetben ledugsz valamit a torgodon és öklendezni kezdesz? Gondolom ez nincs műtét közben ugye?!


köszi a válaszokat.


2011. szept. 14. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

nincs! - előtte 15 ó -át nem eszünk-iszunk - egy korty vizet sem!(elmarad a műtét, ha ezt nem tartja be valaki)

A local érzéstelenítés teljes: nem érzel semmit! de az jó, hogy tudatodnál vagy. Nem érzékeled a fájdalmat - tehát ingert sem. Meggyógyulsz és jó lesz!

2011. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

En 25 voltam amikor mandulamutetem volt helyi erzestelenitessel. Oklendeztem szinte vegig. Szoval a szuri nem mulasztja el. Viszont a szajon at torteno lelegzes segit.


Igyal majd sok folyadekot mihelyst ihatsz. Jobbulast majd!

2011. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is sokat öklendeztem. De nem kell félni tőle, ne gondolj rá, az orvos mondani fogja, hogy hogy kell venni a levegőt és minden oké. Jobbulást
2011. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én annyira öklendeztem hogy az orvos tükrét nem győzte a műtős törölgetni.A doktornő kérdezte is utálom őt hogy leköpdösöm?
2011. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is öklendeztem..Amikor visszanőtt,és újra műteni kellett,akkor már nem vállaltam a helyi érzéstelenítést,csakis altatásban voltam hajlandó kés alá feküdni..Én annyira be pánikoltam,és a félelem miatt úgy éreztem,hogy semmit nem használt a helyi érzéstelenítés..Szinte fizikai fájdalmat éreztem...
2011. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem 26 évesen volt érzéstelenítéses mandulaműtétem. Nagyon jó volt az asszisztens fickó (kopasz, tetovált figura :), mert ugyan amellett, hogy fogta a fejem, hogy ne tudjam elrántani, közben mondta, hogy hogyan lélegezzek, amitől szinte egyszer sem kellett öklendeznem. Végig beszélt hozzám, hogy koncentráljak, stb. Már csak a vége felé - a másodiknál - köhintettem egy nagyot, de azzal szépen beterítettem a dokit. :)

Utána próbáltam többször is bocsánatot kérni tőle, de persze nem tudtam megszólalni.. :)


Mondjuk valahogy ez az öklendezős reflex nekem előtte eszembe sem jutott, így nem is aggódtam rajta, csak max utána, hogy leköptem a dokit. :)


Amúgy nem hiszem, hogy ez az x óráig nem ehetsz nem ihatsz dolog annyira komoly lenne, mert ugyan mondták, hogy reggel éhgyomorra menjek, de mivel alapjárat elég sok folyadékot iszok, nem rémlik, hogy nem ihattam volna egy korty vizet sem.. főleg, hogy a műtét előtt hozták a nyugibogyót (amit amúgy máig nem tudom mi, de nekem kell olyan, úgy vigyorogtam tőle), és azt vízzel vettem be.. és különösebben nem ellenőrizte senki, hogy ettem-e ittam-e.. persze logikus lenne, hogy véletlenül se legyen baj.


Jobbulást Neked, és hajrá! :)

2011. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Amit műtét előtt adnak szurit, az csak arra jó, hogy a nyáltermelést leállítja x időre. Sajnos nekem tavaly novemberben volt mandulaműtétem helyi érzéstelenítéssel, végig öklendeztem, hiába mondták, hogyan vegyem a levegőt, alig tudott dolgozni a doktornő. Viszont egyáltalán SEMMI fájdalmat nem éreztem, csak az öklendezés volt a kellemetlen része, de azt meg muszály kibirni és próbálni követni a doki utasításait, hogy hogyan vedd a levegőt. De egyetlen csepp vért sem láttam, nem köptem le senkit, tehát nem olyan horror az egész, ha jó dokit fogsz ki. Jobbulást!
2011. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem, hogy nekem csak fujkáltak be sprayt, nem emlékszem, hogy a mandulámba kaptam volna szurit, de lehet, hogy adtak, viszont annyira jól elérzéstelenítették a sprayvel, hogy abból semmit sem érzékeltem, ha kaptam egyáltalán. A fickónak, aki jött értem a tolószékkel, anyukám a zsebébe nyomott egy ezrest, utána ő fujkálta a lidokaint, lehet, hogy azért érzéstelenítettel el olyan jól, mert kapott egy kis zs-t. :)
2011. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

01:33-as vagyok.

..én sem azt mondtam, hogy horror.. szerencsére minden rendben volt előtte, alatta és utána is. Az, hogy leköptem a dokit, az előttem lévők olvasásakor rájöttem, hogy szinte természetes.. Ha nem bírod a vért, csukd be a szemed, mert érezni semmit nem fogsz, fájdalmat biztosan nem.

A lényeg, hogy amikor már lehet, akkor utána sokáig igyál rendszeresen, hogy ne tudjon kiszáradni a seb, és ne erőltesd lehetőség szerint, és nem lesz semmi gond. :) (Bár tudom, ez mind nem volt kérdés, csak én tudom, hogy előtte nagyon be voltam rezelve..)


Amúgy én se a dokinak, sem pedig az asszisztensnek, sem nővéreknek nem adtam pénzt - leginkább, mert egyáltalán nem állunk úgy -, és mégis jófejek voltak végig, a doki is még a kontrollon is.

2011. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
"Ha nem birod a vért, csukd be a szemed ..." Nekem a doktornő azt mondta, hogy nem szabad becsukni, én sem birom a vért és megkérdeztem tőle, hogy becsukhatom-e, azt mondta, hogy szó sem lehet róla, mert látni akarják, hogy velük vagyok. Vagyis ha bármiféle rosszullét fellépne műtét közben, a szemen látják. De ez is orvosfüggő, hallottam már olyat, hogy becsukhatta a szemét műtét közben.
2011. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!