Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szed valaki itt Rivotrilt...

Szed valaki itt Rivotrilt vagy más hasonló clorazepam tartalmú gyógyszert? Mire adja az orvos?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nem szedem, de elsősorban antiepilepticum, de nyugtatónak/altatónak is fel szokták írni.
2011. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
antiepilepticum - ez mit jelent pontosan?
2011. okt. 5. 19:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Epilepszia betegségben felírt gyógyszer.
2011. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem vicc akkor ez. Agyműködésre hogyan hat? lassítja?
2011. okt. 5. 19:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos nem tudom, de mivel nyugtató is, így feltételezem igen.
2011. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
na akkor ez a megoldás felejtős, marad a macskagyökér nagy tételben. de az is lassítja az agyat nem?
2011. okt. 5. 19:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos írta fel, vagy szakorvos? Én nem fogom felülbírálni egyiket sem.

Valeriánához viszont volt szerencsém, engem nem igazán tompított le, mondjuk hamar hozzá is szoktam, de már nincs is szükségem rá.

2011. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

gyógynövényt inkább, mert az életvitelem nem engedi, hogy eltompuljak. Annak idején kaptam rendszeresen, de az orvos úgy ítélte már nincs rá szükség. Most viszont történt valami, amit nehezebb volt feldolgozni. Illetve talán még most is tart a folyamat.


Marad a macskagyökér :)


esetleg citromfű vagy este lefekvés előtt levendula? ezek h váltak be?

2011. okt. 6. 07:20
 9/16 BKRS válasza:
Ha nem tudsz aludni az a baj, akkor nagyon vigyazz vele. Ket jo modja van, hogy az ember elrontsa a dolgokat: 1) nem veszi a problemat komolyan es nem elegge hatekonyan kezeli, aztan mindenfele durva dolog kijohet rajta: depresszio meg az enyhebbek kozul valo. A masik meg a tulgyogyszerezes, aminek olyan foku hozzaszokas lehet a vege, amin igen nehez segiteni. Mindketto vegzodhet rendszeres elektrosokk kezelesekkel nehany ev elmulasa utan. Erdemes szakorvoshoz fordulni. A csaladi orvosok tobbsege nem ismeri fel a razos eseteket. Ha szerencsed van nem vagy az es a csaladi orvos is priman el tud latni, de ezt nem igazan lehet elore tudni.
2011. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kérdező! rengeteg olyan emberrel találkoztam már, aki Rivót szed. Ha nincs szervi elváltozás, én nem javaslom a szedését. Írtad hogy most történt valami amit nehezebb volt feldolgoznod. Úgy gondolom, hogy nem az agyaddal hanem a feldolgozó mechanizmusaiddal vannak problémák, amit gyógyszerrel aligha lehet tartósan kezelni. Úgy vélem az csak a tünetet szünteti meg, a valódi okot nem. Ha van rá lehetőséged keress fel egy pszichológust. Kognitív terápiával nagyon sokat tud segíteni, és ami a fő, nem tompít és egy életen át fog tartani, amit ott megtanultál, elsajátítottál. Hidd el jobb mint a rivotril. Lehet hogy amire felírta az orvos a gyógyszert, arra is egyszerűbb lett volna egy pszichoterápiát alkalmazni. MErt valószínűleg neked sok a lelki problémád,ezeket nem mondod ki, nem tudod megfelelően feldolgozni, és így reagál a tested erre. Ettől még nem vagy őrült, meg dilis meg ilyenek, egyszerűen ez volt a minta, ezt tanultad meg:)Jobbulást. És ha javasolhatok még valamit a problémáidat próbáld meg kifejezni. pl haza mész leültetsz valakit, akiben feltétlenül bízol (esetleg kiteszel egy üres széket és odaképzeled azt, akinek elmondanád amit akarsz) és csak annyit kérsz tőle hallgasson meg.
2011. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!