Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nehezíti vagy könnyíti az...

Nehezíti vagy könnyíti az orvosok munkáját, hogy a betegek több információhoz jutnak a netről, mint régebben?

Figyelt kérdés
Egy orvos örül annak, ha a hozzá kerülő páciens már utána nézett, mi okozhatja a tüneteit? Vagy bosszantja az okoskodás?:)
2011. okt. 7. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

is-is szerintem

Am érdekes,hogy most tetted fel a kérdést.Pár perce néztem egy tünetkeresőt.Azt vártam,hogy valami megfázásos betegség jön ki...na mit kaptam...az anorexiától az olommérgezésig mindent.

2011. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

nem, nem örülnek, és saját magunknak sem teszünk jót, ha mindennek utána nézünk. én azóta sokkal betegebbnek érzem magam, mióta netről kiolvasok mindent.

ez olyan, mint a horoszkóp egy része mindig olyan, amit magunkra veszünk, és hajlamosak vagyunk elhinni.

én , jelzem, csak én, korlátoznám, mind a betegségek teljeskörő leírását, mind pedig a gyógyszerek hatásainak

hozzáférhetőségét a neten.

megrengeti az orvosokban vetett hitet, sok lesz a képzelt és öngyógyításban hívő beteg, vagy esetleg nem is beteg.

2011. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem bosszantó lehet.téged is bosszanta ha valaki "okoskodna" a munkáddal kapcsolatban.

mondjuk az más dolog ha az orvos nem tudja kideríteni mi a bajod és neked van egy sejtésed és elmondod. de ha úgy állsz oda hogy ez és ez a tünetem és a neten olvastam hogy ez lehet a bajom akkor az elég furán veszi ki magát.

2011. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Orvosa és páciense válogatja. Vannak tudálékos, énmindentjobbantudok típusú páciensek, szerintem ezek a legtöbb orvost halálra idegesítik. De biztos, hogy vannak olyan orvosok, akik nem bánják, ha a beteg ad pár tippet, ha elbizonytalanodtak. Na nem úgy, hogy bemegy egy megfázással és közli, hogy ólommérgezése van :D hanem ha tényleg nem találja az orvos a betegséget, mert valami ritkább, de a beteg utánanézett és megkérdezi, nem lehet-e, hogy ez vagy az a baja, a doki meg a homlokára csap, hogy tényleg, arra még nem is vizsgálták, csak hát az egyetem óta nem találkozott olyan esettel :)
2011. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezíti, mert iszonyatos marhaságokat lehet a neten összeolvasni.
2011. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább idegesítő. Ráadásul olyan baromságokat lehet olvasni neten néha, hogy az agyam eldobom.
2011. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Neheziti az orvosnak a munkajat!
2011. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"én azóta sokkal betegebbnek érzem magam, mióta netről kiolvasok mindent."


Akkor nem ajánlom hogy orvosnak tanulj. :)

2011. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem ha pontosan el tudod mondani hol és mi fáj és te mire tippelsz vagy felsorolod a tüneteidet ezzel csak segíted a munkáját, szerintem. :)
2011. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

arról már rég lekéstem, hogy orvosnak tanuljak:)

nyugdíjas közgazdászként, nem tudok beleszólni az orvorlásba, így bíznom kell abban, hogy az orvosaim helyes diagnózist állapítanak meg, és aszerint is kezelnek.

Azonban a netes hozzáférések megkavarják az ember agyát...

2011. okt. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!