Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vérnyomásosok is adhatna...

Magas vérnyomásosok is adhatnak vért?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz, és nagyon szeretnék adni. Elvileg minden feltétel adott hozzá. De gondolom megmérik a vérnyomást és mindig nagyon félek (nem izgulok, szó szerint félek) amikor mások megmérik, és ettől nagyon felmegy. Így is engedik, hogy adjak? Ha megmondom, hogy csak féltem, és amiatt? És akinek tényleg magas, az is adhat?
2011. okt. 12. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy érték, ami felett nem adhatsz. Hogy mi az oka, az mindegy, illetve annyiban nem, hogy ha betegség miatt magas, akkor végleg kizárhatnak a véradásból.

Próbálj meg lazítani, mikor mérik.

2011. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az nem fog menni, eleve nem olyan a személyiségem. van esély rá, hogy elhiggyék, hogy amúgy nem magas, ha mondom?
2011. okt. 12. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Vért nem fognak venni, ha határérték felett van, az biztos.

2011. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi, utánanéztem. 180/100 alatt kell lennie... akkor meglesz szerintem simán...
2011. okt. 12. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem meg nagyon alacsony a vérnyomásom, az izgulás pont arra jó nekem, hogy beengedjenek. :)


Amúgy van olyan dolog, hogy csak a vérnyomásmérés miatt megy fel a vérnyomás. Fehérköpeny-hipertónia a neve azt hiszem. Tehát magától ettől a szituációtól lezs magad a vérnyomás, hogy az orvos megméri a vérnyomásod. Valamiért ez okoz szorongást.


Én mondjuk ezt nem érthetem, számomra a tűszúrás nagyobb szorongást okoz. (én vérplazmaadó vagyok, ismerem a szitut)

2011. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ha nyugodt vagyok, akkor is 130 és 140 között van a felső, az alsó meg 70 és 80 között, a pulzus meg 50 és 60 között, szóval egyébként se jó sajnos... aztán, az izgulás még ráhúz 20-30-at a felsőre...
2011. okt. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!