Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kihez menjek háziorvos helyett?

Kihez menjek háziorvos helyett?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni orvoshoz, mert zsibbad a kezem, és félek hogy ez valami komoly; de egyetemista vagyok, vidéken lakom, nem tudok csak úgy hazamenni. Kihez fordulhatok ilyenkor?
2011. okt. 17. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szinte mindenhova beutaló kell, ahol ezt a gondot kivizsgálják, pl. orthopédia, tehát első körben csak a háziorvos jöhet szóba, ahol ideiglenesen laksz, miért nem mehetsz?
2011. okt. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, nincs lakcímkártyája. Nekem ugyanez a problémám, kardiológushoz kellene mennem, de nem látnak el, mivel nincs ideiglenes lakcímkártyám.
2011. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyeleten biztosan fogadnak, tehat oda menj! Masszirozd a kezedet, de a szivfele vegezd a mozdulatokat! Vegezz torna gyakorlatokat, fejkorzest, a fejedet fordisd jobbra, majd balra, mivel elkepzelheto, hogy a tarkodbol erkezik a zsibbadas.

Tornaztasd a kezedet! Melyik reszen zsibbad?

2011. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra nem vennék mérget, hogy kézzsibbadás miatt érdemes az ügyeletre menni, és még el is fogják látni. Az ügyelet sürgősségi, és azonnali ellátást igénylő betegek számára van kitalálva.

Ha tartósan távol élsz a lakóhelyedtől, akkor valóban egy ideiglenes lakcímkártyát kellene csináltatnod. Ezzel jogosult lennél abban a városban elmenni mindenféle szakrendelésre, ahol tanulsz.

2011. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az egyetemen kell lennie orvosi rendelőnek


melyik egyetem,segitek megkeresni hova kell menned


Miskolcon én is az egyetemen rendelő dokihoz jártam,sajáthoz esélytelen volt eljutni 300 km-re

2011. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... Valami "maszek" orvos nincs esetleg, aki beutalót tud írni? Az ügyeletre biztos nem megyek, mert a mai nap során fokozatosan elmúlt a zsibbadás, szerintem semmit nem tudnának kezdeni velem ott.. 2 hete volt, hogy késő este fürdés után ugyanezen a kezemen, a kézfejemen előjött egyfajta hidegségérzés (zsibbadás, fájdalom nem volt) - bármihez hozzányúltam, a bal kezemmel teljesen hidegnek tűnt, a jobb kezemmel meg egyáltalán nem. Arra gondoltam, talán allergia, de akkor miért csak a bal kezemen?

Amúgy elte-s vagyok.

2011. okt. 17. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen bizonytalan tünetet okozó dolgot elég (feleslegesen) költséges mulatság lenne maszek orvossal kivizsgáltatni. Jó ötlet az egyetemi orvosi rendelő ( egy akkora tanítás "gyárnak" mint az ELTE tutira van saját eü. szolgálata) A lakcímkártya megcsináltatása viszont nem csak ilyen esetekre jó. Egy akut vakbélgyulladásnál nyilván a kutya sem kérdezi majd, hogy miért nem a lakóhelyed szerinti kórházba mentél. De (szerencsére) ezekből van kevesebb. Felesleges minden torokgyulladásnál azon agyalnod, hova mehetnél orvoshoz.
2011. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazatok van, csináltatni fogok egy ideiglenes lakcímkártyát, és átjelentkezek ide egy háziorvoshoz. Ezt az okmányirodában kell? (mármint a lakcímkártyát.)
2011. okt. 17. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a 2. vagyok, nekem azt mondták, hogy ha csináltatok lakcímkártyát, akkor a mostani kártyámat elveszik, nem érvényes. Így otthon nem tudok majd orvoshoz menni, ha esetleg hétvégén vagy szünetben kellene.
2011. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez szamárság már ne haragudj. Attól, mert -pl - tanulás, munka, akármi miatt nem tartózkodsz folyamatosan az állandó lakcímeden, az még nem szűnik meg. Elég fura lenne, ha a saját - állandó -lakásodból kijelenthetne bárki, ha -mondjuk - egy munka miatt 1-2 évre más városba költözöl. Ha kollégiumban laksz, akkor a kolesz működtetői pontosan tudják, hogy lehet ideiglenes lakcímet létesíteni a hozzájárulásukkal. Ha albérletben, akkor a tulaj hozzájárulása kell ugyanehhez. Menj be a lakóhelyed szerinti önkormányzat okmányirodájába, azonnal meg is csinálják az új kártyádat, ami tartalmazni fogja az állandó, és az ideiglenes lakcímedet is.
2011. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!