Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet a ct-n kapott...

Hogyan lehet a ct-n kapott röntgensugárzás káros hatását kivédeni?

Figyelt kérdés
tegnap CT-n voltam, a gerincem miatt pont a kismedencémet sugarazták. lehet valahogy segíteni, hogy a sugárzás kiürüljön belőlem? kaja, tea, stb?
2011. okt. 22. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A sugárzás nem olyan, mint egy méreg, hogy ki kell ürülnie (az más tészta, ha pl. reaktorbaleset után radioaktív anyagok jutnak a szervezetbe pl. r.aktív jódizotópok, de CT-n nincs ilyesmi).


Vagyis, nincs semmi olyan kezelés, ami "kiüríti" a sugárzást, mivel az nincs is benned.

2011. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
25%

A ct nem röntgensugárral alkot képet!!!

ct= computer tomográf vagy MRI= mágneses rezonancia. A mágneses rezonancia elvén működik, ezért nem lehet befeküdni fémmel a zsebedben.

2011. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

19:32-es, ha hallgattál volna, akkor bölcs maradtál volna. A CT nem egyenlő az MR-rel, és a CT bizony ionizáló (röntgen) sugárzást használ!


Sőt, CT és MR vizsgálatoknak az indikációja sem azonos, más dolgokat szoktak velük vizsgálni. Az ne tévesszen meg senkit sem, hogy mindkettő egy "cső" amiben feküdni kell.


Itt egy leírás a CT-ről, különösen a legelső mondatot ajánlom:

[link]

2011. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már későn válaszolok, de szedj be sok c-vitamint. Sose késő elkezdeni, hogy regenerálódjon a szervezeted, és öngyógyítson, ez a káros sugárzásokra is vonatkozik.

Hogy mi a sok? Egyéni. Én 2-3ezer mg-ot szedek. Van vénás is, de azt nem tudom, hogy hol adnak, oka kell hogy legyen, ott már 10ezres nagyságrend van.

2012. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!