Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy szálka ment a kezembe és...

Egy szálka ment a kezembe és nagyon csunyán begyuladt mert nem vettem ki . Mit javasoltok mit tegyek rá? Már paradicsomot próbáltam de semmi változás .

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Aludttejes borogatást tegyél rá egy éjszakára. Reggelre kijön.
2011. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szálkát kiszedted?

Ha be van gyulladva, akkor bizony tűvel ki kell "fakasztani", szálkát kiszedni. Nem egy nagy élmény, de meg kell csinálni, kinyomni, megnyugodni... Paradicsom nem szedi ki a szálkát..

2011. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kellene menni tetanusz infejkció kellene, talán van ott ahol laktok, mert a TV-ben azt mondták, hogy hiánycikk 1 hónapja.

Ha még nem szedted, akkor szedd ki a szálkát és jól tunkold be jóddal a sebet (Betadin), majd tetran krémmel kend be, előtte áztasd ki kamillában. Nekem ezt kellett csinálni amikor szálkától begyűlt az ujjam.

2011. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem szedtem ki a szálkát ott van benne ,de nagyon csunyán be van gyulladva ,és fájdalmas is .
2011. okt. 22. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon nem megy, menj el vele inkább az ügyeletre és szedesd ott, ott utána le is fertőtlenítik.
2011. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nagy baj, ha benne van, kaphatsz egy vérmérgezést, menj el mihamarabb az orvoshoz.
2011. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyám.. paradicsomot.. könyörgök, hogy jut ilyen eszedbe, de tényleg??? Tegyél mellé egy kis paprikát és hagymát is és kész a lecsó... :D


Ha nagyon gáz a helyzet irány az orvos, aki kiszedi és kitisztítja a sebet. Addig is fertőtlenítsd le fertőtlenítő szerrel (pl betadin), de ha az nincs, akkor egy kis pálinka vagy egyéb tömény szesz is megteszi.

2011. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat .

Kiszedték a szálkát és jól megnyomkodták nem volt kellemes de meg kellett tenni.

Holnap megyek fel a dr-nőhöz és tetanusz is lesz biztos

2011. okt. 23. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!