Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fejsérülés esetén miért nem...

Fejsérülés esetén miért nem csinálnak CT-t?

Figyelt kérdés

Sajnos most történt a második ilyen eset a környezetemben. 60 év alatti rokon, hanyatt esett két napja, látszólag nem volt komoly, a tarkóján volt egy kis vér csak.

Ma meghalt, már inoperábilis volt, annyira szétterjedt a vérzés az agyában (a homloklebeny csapódott neki a koponyának, mára érte el a kisagyat is a vérzés, illetve mostanra lett akkora a nyomás, hogy reggel már nem tudták felébreszteni).

Ha két nappal korábban CT-t csinálnak, akkor még egy egyszerű subduralis hematoma (kemény és lány agyburok közötti vérzés) lett volna, ami lecsapolható és gyógyítható.


Hasonló módon halt meg évekkel ezelőtt egy akkor 22 éves ismerősöm. Neki autóbalesetben keletkezett fejsérülése, de rajta se volt látható jel. Hazaengedték, néhány nap múlva már kómában volt, őt se tudták már visszahozni...


Érthetetlen számomra, hogy egy fejsérülést, amit elég egyszerű beszerezni (csúszós járda, biciklizés, autóbaleset, bármi), ennyire lazán vesznek az egészségügyben??


2011. okt. 24. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem,nem tudom melyik kórház(ak)ban történtek ezek a sajnálatos mulasztások,nálunk pl minden fejsérülésnél van CT.

Gondolom a spórolás miatt lettek elhanyagolva az ismerőseid,szégyen és gyalázat,hogy a 21.századi Európában ilyen megtörénhet .

2011. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A CT-re is hosszú a lista. Valószínűleg ha rátették volna a listára, akkor is meghalt volna mire odaér.
2011. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
iszonyu drága egy ct-vizsgálat és vagy 1 honapos várolista van minden gépre. de sürgős eseteket előre szoktak venni. nekem hugomat rugta fejbe lo (díjugrat) és mikor bevittük a korházba megnyomogatták az arcát aztmondták nincs arccsontörés viszlát.(ar arca bedagadt rendesen szeme bevérzett stb) ismerősökön keresztül intéztük el h röntgent +ct.t kapjon azonnal.
2011. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak az agy bevérzése tipikusan az az eset, amikor kívülről nem látszik semmi. A sérült maximum szédül. Mire előjönnek tünetek, addigra már nem lehet segíteni rajta. (lásd a két példát)


A lovas eset is durva, ott is lehetett volna törés nélküli vérzés a lány agyában. Ezt ránézésre tényleg nem lehet megállapítani, csak CT-vel (legalábbis úgy tudom, más nem mutatja ki a vérzést vagy nyomásfokozódást)

2011. okt. 24. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy sima komolyabb szemészeti vizsgálat is kimutatná a nyomásfokozódást.
2011. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem azért ne mondd azt,h ilyen "lazán" vesznek egy ilyen ügyet.rengeteg esemény történik egy kórház életében :O
2011. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!