Vérvétel? :Ooo?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve voltam vérvételen.

Az orvos küldeni akar.De én nem akarok menni.Kötelező elmenni?A betegnem joga van megtagadni az orvosi ellátást.Erre hivatkozhatok attól,hogy még nem vagyok 18?


2011. nov. 14. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj menned. De mégis mi a franc bajod van egy szimpla vérvétellel?
2011. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én már 10 éve voltam utoljára mert fóbiám van a tűszúrástól. Azért ha a dokim kérne meg rá elmennék.
2011. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ő küld, annak alapos oka van, miért nem akarsz elmenni, pár másodperc az egész és nagyon sok infót meg lehet tudni a vérvételből.
2011. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
a 8 centi hosszú és 3 mm átmérőjű tű az. az a baj. meg,hogy van egy két állat orvos aki nem képes eltalálni a vénát és 4-5ször vágja beléd a rohadt tűt
2011. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem azért, de hacsak nem vagy ovis, már nem kéne ilyen hisztit csapni egy vérvétel miatt, az is jobban fáj ha megvágod papírral az ujjad.

Egyszerűen ne nézd ahogy beszúrják a tűt.

2011. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:

Nekem is fóbiám van a tűtől, gyűlölöm, mégis elmentem vérvételre, amikor az orvos elküldött. Pedig először nem akartam én se.

A szúrás után mindig azon szoktam tűnődni, hogy ennyire hogy lehet berezzenteni egy apró szúrástól?

Ezer olyan fájdalom ér egy héten, ami erősebb, mint a tűszúrás, mégsem élhetsz egy burokban, hogy minden fájdalmat elkerülj.

2011. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is tűfóbiám van és én sem szoktam elmenni, de legutóbb egy műtét miatt kellett. Mondtam, hogy baj lesz, de mindenki magyarázott, hogy jajj, ugyanmár, egy felnőtt férfinél biztos nem meg stb. Nos, kb egy perc után hirtelen mindenki elkezdett körülöttem kapkodni hogy akkor én most gyorsan feküdjek el az ágyon mert kb. olyan színem volt mint a meszelt falnak és utána fél órán keresztül hurcolták a vizet és borogattak, amíg el tudtam indulni. Hozzáteszem, 183 magas férfi vagyok és a közelben 165ös nővérkék voltak, gondolom senki nem akart felmosni a padlóról.


Figyelj, ha valami oka van annak, hogy elküld, akkor menj el, de mond, hogy hajlamos vagy a rosszullétre és akkor elfektetnek és hagynak pihenni. Ha csak rutinvizsgálat szintjén akar elküldeni, akkor meg sz@rd le.

2011. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a 8 centi hosszú és 3 mm átmérőjű tű az. az a baj. meg,hogy van egy két állat orvos aki nem képes eltalálni a vénát és 4-5ször vágja beléd a rohadt tűt"


3 mm? Nézd már meg egy vonalzón, hogy mennyi az a 3 mm. Hát közel sincsen olyan vastag egy vérvételi tű...

Arról nem is beszélve, hogy nem orvos csinálja, hanem nővér, aki naponta legalább 100 vénát megszúr.

Nekem mindig elmondják, hogy mennyire vékony és mennyire szar vénám van, és lehet el fog durranni, aztán mindig elsőre eltalálják és kész.

2011. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túfóbiás!

Az injekció az oké,azt simán bírom.

A fájdalmat is.

De a vért nem bírom látni,meg azt,hogy szúrkálja ott ide-oda a nővér,mert olyan bamba.(tisztelet a kivételnek)

Leginkább a vért nem bírom.Kifehéredek,hányingerem lesz,rosszul leszek.De amíg el nem állt a vérzés,addig ilyen állapotba vagyok.

2011. nov. 14. 19:10
 10/11 anonim ***** válasza:
16:45 tudom mennyi 3mm,nekem nem kell hozzá vonalzó és sz.tem rohadtul mindegy,hogy nővér vagy orvos csinálja a lényegen nem változtat. Téged a kötekedés éltet ennyit tudsz kihozni magadból! Gratula! így tovább...
2011. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!