Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az éjszaka a 6 éves lányom...

Az éjszaka a 6 éves lányom lázas lett! Komoly hogy az ügyelet nem jőtt ki? Egyébként Budakeszin lakom!

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 04:32
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ennél komolyabb esetben sem mennek ki.Sőt ha te mégy be az ügyeletre akkor is duzzogva látnak el.(abban sincs sok köszönet)Bezzeg ha a cigány odamegy egyből ellátják.Félnek tőlük.
2009. máj. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha "csak" annyi, hogy lázas lett, mi az amit az ügyelet tud vele csinálni te meg nem? Mondjuk valami alap gyógyszer, Rubophen vagy hasonlóhoz nem kell ügyelet.
2009. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy van e gyereked de ha a te gyereked hirtelen lázas lesz és semmijen gyogyszer nincs othon és persze nincs autód se akkor mit csinálnál! Ja és nincs gyogyszertári ügyelet se! Akkor kire számitson az ember ha nem az ügyeletre?
2009. máj. 11. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem. De ha lenne, alap gyógyszereket mindenképp tartanék otthon, persze olyanokat, amikről tud az orvos, és szerinte használhatóak.

Ez persze nem magyarázza az ügyelet magatartását, tényleg ez lenne a dolguk. Úgy látszik őket is elérte a spórolási láz :/

2009. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nincs gyereked!De tudod az ügyeletes orvos azt vállalta hogy minden áron segit!
2009. máj. 12. 07:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Felháborító, hogy még alapvető gyógyszerek sincsenek ott, ahol gyerek van. A lázcsillapítás minimális elvárás egy anyával szemben. Meg kell tanulni, mert ezért sohasem fog egy ügyeletes orvos kimenni. Kiváncsi vagyok, hogy egyáltalán el tudtad-e mondani, hogy mi a probléma. Sajnálom a gyerekedet.
2009. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia ha nincs lázcsillapítód akkor hűtőfürdőztetni kell a gyereket melegvízbe kell ültetni és szép lassan kell hídefvízet adni hozzá, vagy a csuklójára és a homlokára kell tenni hídegvízes rongyot. Vegyél otthonra Nurofent vagy Panadolt mindkettőnek kellemes az íze csak a Panadol Paracetamol tartalmu nem mindegyik gyerek bírja. Nurofennek van kúpja is.

Ne lepődj meg azon, hogy nem megy ki az ügyelet mi a II. kerületben lakunk és mikor Kruppos rohamot kapott a fiam akkor sem jöt ki az ügyelet mert az egész kerületre egy orvosuk volt azt tanácsolták, hogy ahogy tudom vigyem be én a gyereket úgy ahogy volt lázasan és krupposan. Amúgy meg elmondtam mit csináltam a gyerekkel a dokinak majd közölte, hogy jól csináltam mindent ő sem tudna többet. Mikor bevittük a gyereket bent is tartották 2 hétig elég súlyos volt. Azóta mindennel felvagyok szerelkezve ha bármi történne. Az ügyeletet fel sem hívom már, mert tudom, hogy nem számíthatok rá. Azért alap gyógyszereket tarts otthon mint lázcsillapító.

2009. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A láz csillapítás nem az orvos feladata!!!!
2009. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is a fürdetést ajánlanám amit előttem megtett már az egyik válaszoló nagyon helyesen mondta, nem tudom h hogyhogy nem ismered ezeket a dolgokat :S
2009. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!