Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Választhatok így felnőtt...

Választhatok így felnőtt háziorvost?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy még mindig nem jelentkeztem át felnőtt háziorvoshoz. (Mert kb. 3 éve nem volt semmilyen bajom, hamarosan 20 éves leszek.)

X városban jártam gyermekorvoshoz, nála vannak a papírjaim is.

Y városban lakom most, de sajnos "feketén", mert a lakás tulajdonosa nem engedi, hogy tartózkodási helyként bejelentkezzek az albérletbe.


A lakcímkártyámon X város szerepel állandó lakcímként, illetve Z város ideiglenesként (mert ott laktam fél évet). Egyik helyen sem szeretnék orvost választani, mert mindkettő messze van, nem utaznék egy betegség miatt másfél órát...


Lehetséges az, hogy bemegyek a hozzám legközelebb eső orvosi rendelőbe és lakcím nélkül (se állandó, se ideiglenes) oda jelentkezek be? :/

Megengedik az ilyesmit?

Vagy... ellátnak, egyáltalán? Összeszedtem valamit, nem halogatnám sokáig, nehogy rosszabb legyen.

(Meg fontos lenne egy szakorvosi vizsgálat is, arra is be kéne jelentkeznem, mert már nagyon aggódom.)


2011. nov. 21. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

ügyelet van a városban ahol jelenleg tartózkodsz?

ha igen menj oda de csak ha nagyon beteg vagy...

ha el akarnak küldeni elmondod hogy nem tudsz háziorvosodhoz elmenni...

ha nincs akkor passz

2011. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, van. :)

Én is erre gondoltam, első körben, csak hát hosszabb távon jó volna valaki állandó, aki ha többször megyek hozzá, valamennyire mégiscsak ismer személyesen (nem csak hol ez, hol amaz fogad). Nem szeretnék az a valaki lenni, aki lábon kihord mindenfélét. :(


Még várok válaszokat, hátha valaki hasonló/ugyanilyen helyzetben van:

× Mit csinálsz/-tál, hova mentél?

2011. nov. 22. 02:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!