Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valóban nem adhatok vért, ha...

Valóban nem adhatok vért, ha van tetoválásom?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lehet vért adni, de azt mondták, hogy nem lehet tetoválással. Igaz?
2011. dec. 5. 17:43
 1/6 anonim válasza:
63%
Ha 1 éven belül csináltattad akkor nem lehet vért adni
2011. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak friss tetoválással nem lehet vért adni,azt hiszem ha fél éven belül készült,akkor nem lehet.
2011. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Második vagyok: rosszul írtam,igen egy év a tetoválás. De: én rendszeres véradó vagyok,és volt olyan hogy 1 hónapos fülbevalóval (porcnál) mentem. Elméletileg ezt se szabad,de a főorvos aki ott volt (akivel dumálni kell) megengedte.
2011. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt!
2011. dec. 5. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt jó tudni.

Mindenképpen szólni kell, és akkor külön kezelik, szét centrifugálják arra, amit hasznosítani tudnak belőle.

Régen olyan is volt, hogy bizonyos, egyébként egészséges emberek sem adhattak vért. Ma már mindenki adhat, sokkal több szempont szerint csoportosítják, leválasztják az összetevőit.

2011. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet 3 hónapos tetoválással is vért adni, ha viszel egy hepatitisz tesztet ami negatív.
2011. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!