Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epilepsziára jár valamilyen...

Epilepsziára jár valamilyen segély vagy valami juttatás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok . epilepsziás

gyógyszereket rendszeresen szedem és mondhatnám hogy tünetmentes is vagyok. hiába akarok dolgozni sehova nem vesznek fel és így jövedelmem sincs . doldozni akarok már de sajnos nem tudok elhelyezkedni.

azt szeretném kérdezni hogy nem -e jár valamilyen pénz a betegségem miatt vagy valami pénzbeli juttatás mert igy nem tudok megélni.


2011. dec. 10. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
nem jár semmi, menj el dolgozni, akkor majd kapsz pénzt, vagy vállalkozz
2011. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
első válaszoló..ásd el magad hogy ilyen mogorván válaszoltál.. szerinted nem elmenne dolgozni ha tudna ? miért kell neked ilyet írni hogy menj el dolgozni.. tudod te egyáltalán mivel jár az ha egy ember epilepsziás ? istenem az ilyen embereket tudnám de most őszintén úgy megalázni hogy sírjon.. én is epilepsziás beteg vagyok 23 éves.. nem vesznek fel sehova.. mert nem merik vállalni a kockázatot hogy rohamom legyen munka közbe.. még egy egyszerű munkakörbe se rúgok labdába ahova 8 általános a felvétel.. miközben érettségim és szakmám van.. egyszerűen lehetetlen elhelyezkedni .. mert ránk van nyomva egy bélyeg.. mintha nem lennénk teljes emberek mint bárki más.. és nem kapunk semmi támogatást.. de a gyógyszert valamiből nekünk is ki kell váltani és odafigyelni az étkezésre is.. hogy jusson elég B vitamin a szervezetbe ezzel is megelőzvén a rohamokat.. arról nem is beszélve hogy a folyamatos vizsgálatokra is valahogy be kell jutnunk... kedves kérdező... megértem amit írtál.. én is ugyanebbe a cipőbe járok.. vannak olyan epilepsziás ismerőseim akik például kapnak gyógyszer támogatást és útiköltség kedvezményt.. én is most hallottam ezekről a dolgokról pedig immár 12 éve vagyok epilepsziás és 3 havonta rohamom van még gyógyszeres kezelés mellett is.. már én is rengeteg helyen érdeklődtem járna e valamiféle támogatás nekünk ami legalább a gyógyszereket és kezeléseket fedezné de eddig mindig zsák utcába futottam.. ha gondolod esetleg privátban beszélgethetnénk... hátha valamelyikünk hamarabb megtud valami információt ami segítségünkre lehetne..
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2. válaszadó! pontossan tudom mivel jár. Ha pedig már több mint 10 éve ilyen betegséged van akkor tudhatnád hogy nem támogatnak. El kell menni dolgozni csak úgy lesz pénz, és addig próbálkozni amíg fel nem vesznek munkára. ez nem rossz modor hanem ezek vannak. És jobbulást!
2012. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
* hozzáteszem nem csak feltétlen a b vitaminra és a jó táplálkozásra kell odafigyelni, gép előtt se lehet sokat lehet, meg elég kipihentnek kell lenni. De ezeket bizonyára már tudod
2012. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen.. mindennel tisztába vagyok... de amint olvastad írtam azt is hogy van ismerős epilepsziás barátom aki kapott némi támogatást rá.. és most én ezért megyek intézkedni mert úgy néz ki jár.. még ha 2-3 ezer ft is havonta akkor is.. az legalább fedezi már 1 gyógyszerem.. .és az hogy el kell menni dolgozni.. igen el kéne.. 4 éve próbálkozom.. és még mindig semmi.. felvesznek azzal nincs gond..sok száz helyre felvettek már.. csak az orvosin bukunk meg... mindig.. én per pill folyamatosan.. és ez kiborító.. még egy egészséges embernek is nehéz munkát találni manapság sajnos.. de ha tudsz esetleg munkát akkor szívesen fogadjuk .. én is így 4 év folyamatos pénz kidobással mert a munkakeresés sem ingyen van hogy beutazz az interjúkra és csak imádkozom hogy ne kérjenek orvosit.. vagy hogy ne legyen náluk kizáró ok...
2012. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
még annyit hogy ezt nem biztos hogy ilyen nyersen kellett volna idevágnod.. ha tisztába vagy a betegséggel akkor bizonyára azzal is hogy egy ilyen beteg miken megy keresztül és lelki állapota nem épp olyan erős mint egy kiegyensúlyozott életerős embernek...
2012. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

a betegségnek nincs köze a lelkiállapodhoz, lehet valaki epilepsziás és erős lelkiállapotú. A kettő nem zárja ki egymást, valószínű ha rosszulléteid vannak nem találták még meg a megfelelő gyógyszert mert az nem állapot hogy 3 havonta rosszulvagy, mert ez gyógyszeressen jól beállítható. milyen szakmád van mégis? keress kevésbé veszélyes munkakört....

nem voltam nyers, de nem szabad hagyni hogy a sebeid nyalogasd előre kell nézni

2012. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nem tudják gyógyszerrel kezelni eddig mert 3 gyógyszertől is besárgultam 20 kg.omat szedtem fel és adtam le hetek alatt.. 2 fél rohamom van és nem tudják a két gyógyszert ennél jobban beállítani mivel mellette más betegségem is van és azok a gyógyszerek is bezavarnak.. a lelkiállapotnak pedig is van köze a betegséghez.. én már csak tudom miken mentem keresztül a 12 év alatt. és senkinek nem kívánom.. hogy hányszor rekesztettek és nevettek ki.. ezt anno 12-13 évesen nem úgy dolgoztam fel mint mondjuk ha ezt majd 28 évesen mondanák nekem.. mikor a saját tanárod az osztály előtt szól rád hogy te mit keres itt az egészségesek között.. miért nem mész máshova.. mert elég sokat hiányoztam rohamok miatt. ezeket nem mindenki tudja feldolgozni .. még mindig pszichológushoz járok és akaratom ellenére is rosszul esnek dolgok.. minden ember más.. amíg nem éled át nem tudhatod.. azt hogy ki mit mond erről..nem mindenki mer felvállalni.. én már eljutottam erre a szintre hogy ne fojtsam magamba ha valami bánt.. de ezzel nem veszekedést akartam kezdeni .. egyszerűen elmondtam az én nézőpontom.. és ezt még most is így gondolom
2012. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

az epilepszia nem ok semmire. Az hogy mások hogy bántak veled egyrészt őket minősíti, meg persze a tanárt hogy egy gyereknek ilyet mond, ráadásul a viszony olyan volt hogy ő mindig feletted volt. Tudott volna mit tenni de nem tett. Ez volt. meg stb. De ezek elmúltak, meg kell gyászolni a múltban történt fájdalmakat, de tovább kell lépni. Neked nem jó ha ezen jár az agyad, másrészt a kisugárzásodnak is rosszatt tesz ha ilyeneken görcsölsz, a belső kisugárzás szakértelemmel még munkát is vállalhatsz.


Mindenkinek vannak rossz dolgok a multjában. De 23 évessen nem a pszichológushoz kellene járkálnod, hanem szépen hívd fel a barátnőd és menj el bulizni vagy inni(kolázgatni) valahova, de ne csinálj ugy mint egy 40 éves megkeseredett nő. Pasizz, vagy mit tudom én.


Én is voltam rossz bőrben, én is voltam kibukva, én is voltam hasonló helyzetekben. A rossz idegállapot az epilepsziának se tesz jót.


Szóval ne nyalogasd a sebeidet, ha nem lehet az éjszakába bulizni mert rossz neked akkor ne tedd de ez nem jelenti azt hogy iszogatn(kolázni) vagy pizzázni 10-11ig nem lehet. Ugyanolyan életet élhetsz mint bárki, csak egy kicsit kell korlátolni a dolgokat(pld ne hajnali 4-kor piasan menj haza:D) szóval fiatal vagy ugyh használd ki több ilyen nem lesz:)

2012. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz rá pénzem megyek.. 0-ft-ból ez nem megoldható
2012. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!