Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kullancs ellen? Polybé?

Kullancs ellen? Polybé?

Figyelt kérdés
Táborba megyek...nem szeretnék kullancsot.Ez segít?
2009. máj. 16. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem segít, de legalább jól megfingat.
2009. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, Gyerekkoromban próbálkoztam vele táborban. Büdösek voltunk és esténként szedegettük magunkból a kullancsokat.
2009. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Csak a kullancs elleni védőoltás /sorozat, 3 éven át egy-egy!/ véd a kullancs ellen, de ez sem tökéletes megoldás. A Lyme kór ellen nem, csak az agyhártyagyulladás ellen véd. A Lyme kór tünete: valahol a testen EGY darab cékla színhez hasonló, kb. tenyérnyi, vagy valamivel kisebb folt. Tehát sohasem párban, csak EGY darab valahol a testen!. Nem fáj, panaszt nem okoz, de ha ez megjelenik, rohanás az infektológiára, ahol vérvétel, vizsgálatok és a megfelelő antibiotikum. Én kétszer estem túl ezen, innen a tapasztalat. Annak ellenére, hogy a kullancsot a lehető leghamarabb eltávolítottuk.
2009. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem segít, én már csak tudom. 3 éve benyaltam egy fertőzött kullancsot, vírusos agyvelőgyuszi lett belőle egy EGYNAPOS visegrádi kiránduláson.......Zsííííír!
2009. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Ucsó vagyok, vérből nem lehet kimutatni, csakis likvór-ból /agyvíz/ amit tarkó tájékon vesznek tőled egy hatalmas fecsivel valamelyik csigolyánál. Nekem elsőre félreszúrtak úgyhogy én kétszer kaptam a jóból:)))) Hát, az ellenségemnek sem kívánnám!!!!!!
2009. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vannak spray vagy krém formájú kullancsriasztó szerek. A polibé csak babona. Jól fel kell öltözni és minimum naponta egyszer ellenőrizni az egész testet.
2009. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A "likvóros" vagyok.

Felesleges ruhákba csavarnod magad és elájulni a hőségtől!!!Ez is csak babaona! Nekem a lábfejemben volt, magasszárú túrabaki és hosszú ruha volt rajtam!

2009. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Állítólag aki befújja, meg tabletázza magát, abba előbb belemennek a kullancsok, mint aki nem teszi ezt. Én mondjuk off-ot használtam, zárt ruhákat, és minden túra után 2-3 emberrel nézettem át magam, de mindenhol. Eddig egyetlen egyszer volt bennem kullancs.
2009. szept. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most aztán újra izgulhatok. Néhány perccel ezelőtt vett ki belőlem a férjem egy kullancsot /csípő tájékon/, amit egy 44 órával ezelőtti kirándulás után most vettünk észre. Pedig a kirándulás után azonnal fürödtem és akkor még nem volt ott!
2009. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kullancs részben embertipusokat szeret. Látszólag butaság, de én egy-két kullancsos voltam, de volt olyan velünk, akiben 10-12 volt ugyanazon az úton. A rekorder egy lány volt, aki egy pihenőnél 19-et szedett össze. Mivel főleg nyáron támad, kevés ruha a célszerű. Amikor még voltak kullancsaim, azok pont a ruhaderékban, vagy az alsó lábszáramon települtek. A kullancskiszedő minden gyógyszertárban kapható eszköz, célszerű vinni magaddal.
2009. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!