Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most kapott a kislányom...

Most kapott a kislányom közgyógy igazolványt. Utólag be lehet adni a szedett gyógyszereiről az orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

A határozat már megjött postán. Viszont nem tudom hogy utólag be lehet-e adni az orvosi igazolást. És ha igen akkor felülbírálják?? És esetleg az összeg is nőne??

Nem adtam le és állítólag évi kb. 40 ezer járna neki, viszont így csak 6 ezret kapott. SÜRGŐS!!!


2011. dec. 11. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem is értem, mit kérdezel!

A közgyógyot orvosi javaslatra a polgármesteri hivatalban állapítják meg. A kislányt kezelő orvos előbb kap értesítést, mint te. A pénz, vagy gyógyszer havi bontásban van. Most tik pénzt kaptok közgyógyra?

2011. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem értesült előbb, én hívtam fel és mondtam meg neki hogy megjött róla a papír. Orvosi javaslatot nem vittem, mivel hogy nem is kértem eddig. Koraszülött a babám és a koraszülöttséget igazoló papírt adtam csak le. Nem pénzt adnak, csak van egy keret amit vagy úgy írnak hogy havi .... összeg vagy évi .... összeg áll rendelkezésre. Nekünk évi 6 ezret állapítottak meg, de utána néztem és nem 6 hanem kb. 40 ezer járna. A kérdés az volt vagyis lenne, hogy: Utólag be lehet-e adni a papírt amit az orvos ír?? És elbírálják-e újból ill. hogy emelhetnek még esetleg a kereten??

(remélem így már érteni mit szeretnék kérdezni)

2011. dec. 12. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Emelhetnek, de az alap kellett volna legyen, hogy orvosi szakvéleménnyel nyújtod be a kérelmet.
2011. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem vittem orvostól papírt, mert azt mondta mindenki, hogy neki csak a koraszülöttséget igazoló lapot kell leadnom. Mint utólag kiderült nem.
2011. dec. 14. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem szeretnélek megbántani, de most menj el az illetékes helyre, és ott kérdezd meg. Mert az "azt mondta mindenki" szakszöveg tipikusan női elintézésre vall. És ha már beszéltél az ügy intézőjével, akkor többet ne higgyed el másnak, hogy ez meg ez még járna, mert az ő szomszédasszonya stb. Intézd a kisgyerek ügyét tisztességen, ahogy kell, és ne hallomások alapján.
2011. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A "mindenki" alatt azt értem, hogy a gyerekorvos és az önkormányzatnál kérdezett hölgy is azt mondta. Ha még ő is rosszul mondja akkor adj ötleteket, hogy mégis kitől kérdezzek legközelebb.

Választ vártam nem kioktatást.

2011. dec. 15. 10:30
 7/10 A kérdező kommentje:

Megoldódott a kérdés :)

Ma vittem be az orvosi igazolást és újra be kellett adni minden más szükséges papírt is. Újra szálolják, és majd meglátjuk mi lesz

2011. dec. 15. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!

Eszembe sem jutott kioktatni, csak ismerem ezt a "mindenki azt mondta" meghatározást. Ők a szomszédasszony, az anyós, és a póstás. Vallásos családban még a sekrestyés is.

És akkor ugye mégse igaz, hogy te minden illetékest megkérdeztél, mert akit még most kérdeztél azt előtte meg nem.

2011. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Utólag még annyit: csak gratulálni tudok a hozzáállásodhoz. Sok kismama csak belenyugodott volna, ha ezt adták, hát ezt adták. Te kiharcoltad, ami a babádnak jár. Soha ne is hagyd magad....Ügyi vagy.
2011. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én nem telhetetlen vagyok csak ami jár az jár

2011. dec. 16. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!