Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akit felvesznek közmunkára,...

Akit felvesznek közmunkára, annak miért kell 2.500 Ft-ot kifizetnie az üzemorvosért?

Figyelt kérdés
Ez egy hatalmas pofátlanság azzal, aki segélyből él.
2011. dec. 12. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
nem kell segélyből élni! aki meg dolgozik az meg fizessen minden sz*rt? fizessen akkor minden ember, nem kell különszedni hogy na ez segélyből él, ez meg more annak nem kell fizetni, aki meg napi 8-10 órát dolgozik az meg fizessen...mert kötelező.
2011. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hááááát...

Ha alkalmassági vizsgálatra mész, kellene, hogy az önkormányzat fizesse az üzemorvost. Nálunk így van. Megkapják a támogatást a közmunkára, elküldik az üzemorvoshoz a jóembereket, és állják a vizsgálatukat.

2011. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Akkor próbálj meg te két diplomával és két OKJ-s szakmával a kezedben állást keresni Borsod megyében úgy, hogy egy faluban élsz és sehol nincs munkafelvétel. Egy gyerekkel meg - tőke híján - még messzebbre sem tudsz költözni. Köszi.
2011. dec. 12. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező én megértelek. Én is már 2 éve keresek munkát, sajnos egészségileg alkalmatlan vagyok fizikaira, de irodai a világban sincs. Most pedig mivel csak fizikaira tudtak volna alkalmazni a kierőszakolt 30 napos minimumban is, még azt a keveset is elveszik tőlem, amit kapok. Kedvem lenne sírni.

Aki nem beteg és nem akadályozza, meg sem érti milyen probléma ez nekem. Kaptam már elég fejbevágást itt, hogy "büdös a munka" pedig dolgoznék én. Munka viszont nincs, hiába pályázgatom meg őket. Egyáltalán nem támogat a rendszer, a munkaügyi központ, semmi. :(

2011. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Én teljesen megértelek. Melyik megyében élsz? Jelentkezhetnél a munkaügyi által támogatott képzések valamelyikére, hátha így kitanulhatnál valamilyen 'irodai' szakmát.


Az első kommentelő meg nagyon felhúzott, az ember 200%-os erőbedobással keresi a munkahelyet, s nem talál, mert vagy azzal utasítják el, hogy nem tudják utána fizetni az utazási költségeket, vagy azért, mert túlképzett, a harmadik ok meg az, hogy kisgyerekes egyedülálló. Természetesen számomra is világos, hogy aki szerencsés és dolgozhat, attól is lefognak sok-sok tízezer forintot különböző járulékcímek alatt. De nem kellene rögtön egyből arra gondolni, hogy az ember lusta, korhely, ingyenélő. Próbáljon meg ő 84.000 Ft-ból nevelni egy gyereket (ennyi a családi pótlék, a segélyem és a gyerektartás).

2011. dec. 13. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy "irodai szakmám van". Számítástechnikai, közgazdasági végzettségem, pénzügyi-számviteli ügyintézői szakképesítéssel. Irodai ismereteket is tanultunk. De pont akkor jött a gazdasági válság, amikor az ügyintézői tanulmányaimat folytattam. Onnantól kezdve "kis" kezdőket nem akartak alkalmazni.

Elmennék én árufeltöltőnek is, nem arról van szó, még jól is érezném magam, viszont a megterhelést nem bírnám, és épp elég nekem, hogy beteg emberként is súlyos tízezreket akarnak velem kifizettetni gyógyászati segédeszköz után, és ezt úgy lenyomni a torkomon, hogy ne kapjak gutaütést.


Nálam általában azt hozzák fel az elutasítás egyértelmű indokaként, hogy "oh pályakezdő vagy? Olyanokat nem alkalmazunk, de gyere, ülj le, beszélgessünk." Pedig nem akarom magam dícsérni, de főnyeremény lennék. Van START kártyám, támogat a munkaügyi központ is, tehát a munkáltatónak alacsony költségekkel kellene számolnia egy ideig, ha az alkalmazásom mellett dönt. Emellett az sem elhanyagolható, hogy eredményekkel zárultak a vizsgáim, így konyatok is valamicskét hozzá. De még adminisztrátornak sem vesznek fel, aki a napi munka mellett átnézi a könyvelési tételek helyességét - amit a munkatársától kapott ellenőrzésre.


Csongrád megyei vagyok egyébként. Szeged körzetében lakom. Sajnos nincs lehetőségem elmenni máshova, mivel ahhoz is költözés, illetve pénz kellene, hogy egyáltalán valahol lakjam. Teljesen elkeserítő a helyzet. Attól függetlenül próbálkozom, de egyre-másra csapják az arcomba az ajtót, és már mindent le kell nyelni, mégha nincs is ínyemre. Ezért cserébe pedig semmit nem kapok.


A munkaügyi központnál többször néztem már a képzéseket, az ügyintéző is ajánlgatta, hogy nézegessem, de mind fizikai munkára való képzés volt. Ha lenne valami kis "irodai" én lennék az első, aki érte ugorna. Most nézve a honlapjukat, még képzést sem látok, nemhogy olyan állást, amire megfelelnék. Az ottani dolgozok pedig nem segítenek: egy ismerősöm állítja, hogy azért vették fel, mert regisztrált oda, és azonnal kiközvetítették, de adminisztrátornak mégpedig jóval magasabb képesítéssel.


Vannak itt gondok.

2011. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eddig 4 munkahelyem volt, abból 3ban velem fizettették ki az üzemorvost (vagy utólag levonták a béremből), így nekem ez nem tűnik rendkívülinek.
2014. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!