Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyapámnak agyvérzése volt...

Nagyapámnak agyvérzése volt szombaton reggel, azóta gyakorlatilag semmit nem csináltak vele a kórházban. Adjunk pénzt az orvosnak, vitessük át másik kórházba vagy mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Csak szerdán akarnak CT vizsgálatot csinálni, addig napi 1 adag infúziót kap. De már annyira sincs ereje hogy szívószálon keresztül igyon.
2012. jan. 2. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
az a helyzet hogy nem igazán törődnek ma már a betegekkel! Én átvinném , de ha nincs ereje akkor meg inkább hagynám békén nem zavarnám...
2012. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos szomorú tapasztalat, hogy leginkább csak pénzzel lehet elérni valamit. Leginkább egy másik kórházban, esetleg ajánlás alapján.
2012. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra senki sem gondolt, hogy az agyvérzésnek ez a terápiája? Olvassatok már utána, könyörgöm, egy agyvérzettel az első időszakban semmit nem lehet csinálni, majd utána kezdik a rehabilitációt, de most az az első, hogy ne vérezzen rá az előzőre....
2012. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az utolsó. Ha korán bekerül, akkor még lehet lizálni (amennyiben nem vérzéses, hanem érelzáródásos a stroke; csak a köznyelv mindent "agyvérzésnek" hív), de ha tényleg agyvérzése van, akkor azzal nem sok mindent lehet csinálni. Ha nagy kiterjedésű a vérzés, akkor lehet különféle idegsebészeti műtétekkel próbálkozni, de amikor már ezek kellenek, ott elég nagy baj van.

A terápia pedig tényleg a legáltalánosabb, ágynyugalom, thrombózis megelőzés, többi betegség vagy eltérés rendezése, majd rehabilitáció.

Fizethettek 40milliárdot is, de akkor se létezik a tudomány mai állása szerint más kezelés.

2012. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok orvos, de azt akkor sem hiszem el, hogy ilyenkor az a modern terápia, hogy csak várunk. Egyébként pedig utána olvastam, ezeket írják a cikkekben:


„Minél gyorsabban sikerül a vérzés után kimutatni a vérzés helyét, valamint szigorú szakmai kritériumok alapján az arra alkalmas betegeknél minél gyorsabban elvégezni az idegsebészeti beavatkozást, annál jobbak a gyógyulás kilátásai.”


„A vissza nem fordítható sejtkárosodás veszélye miatt - amely végleges fogyatékosságot vagy akár halált okozhat - a stroke okát a leghamarabb tisztázni kell, hogy a lehető leghatásosabb kezelés minél hamarabb megkezdődhessen.”


„Fontos, hogy minél hamarabb CT vizsgálat készüljön a betegről, annak eldöntésére, hogy vérzéses, vagy érelzáródásos formáról van szó. Érelzáródás esetén már hazánkban is több központban lehetőség van a vérrög gyógyszeres oldására (lízis).”

2012. jan. 3. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt írom én is. A strokeos beteget azonnal CT-be kell vinni, és ha nem vérzéses valamint 3 óra (bizonyos esetben 4,5 órán) belül van, akkor lehet lizálni. Ebből a 3-ből általában 2 azzal szokott elmenni, hogy a beteg vár, hogy "majdcsak elmúlik a zsibbadás", fél óra a szállítás, 10-20perc a CT és már nincs is értelme a lízisnek, marad a fektetés...
2012. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem hiszem, hogy eddig nem készült CT...max. te nem tudsz róla. (E nélkül nem tudnák, hogy agyvérzése van) A szerdai meg gondolom a következő lenne, hogy lássák, van-e javulás.
2012. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Apu és a keresztapám mindennap mennek be hozzá a kórházba és beszéltek a főorvossal is. Telefonon beszéltem mindkettejükkel, azt mondták hogy szerdán lesz CT.

Konkrét diagnózist még nem tudtak ők sem mondani, csak hogy a stroke valamelyik formája.


Mivel szilveszter reggelén kapott stroke-ot, ezért szerintem az első két nap nem is foglalkoztak vele. Sajnos el tudom képzelni...

2012. jan. 3. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is agyvérzésem volt, ne ijedj meg ilyenkor az a legjobb ha pihenni hagyjátok és az infúzió nagyon sokat segít ilyenkor. nekem 2 vérzésem is volt mert az első után későn fordultam orvoshoz és már a CTsem tudta kimutatni a vérzés pontos helyét. a második után már minden vizsgálatot egyből elvégeztek. és hál isten sikerül minden :) kitartást és sok erőt kívánok.
2013. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!