Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melanoma kezelése Magyarország...

Melanoma kezelése Magyarországon immunterápiával?

Figyelt kérdés
Foglalkoznak Magyarországon ilyesmivel? Egy helyen azt olvastam, 2011 óta léteznek az EU-ban törzskönyvezett gyógyszerek (BRAF, Ipilimumab), amelyek nagyon hatékonyan gyógyítják a késői stádiumú melanómát is. Alkalmaznak valahol ilyen kezelést Magyarországon? Ha van ilyen, az orvos miért nem szól róla?

2012. jan. 7. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A melanoma egy nagyon aggresszív rák, azért nem szólt mert nem akarja hogy mindenféle hülyeséget próbálgass rendes kezelés helyett.
2012. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezek rendes, klinikai vizsgálaton átesett, immunterápiás kezelések, csak nagyon újak, de a cikkek szerint az EU-ban már elérhetők.


Megtaláltam a másik gyógyszer nevét: Vemurafenibet


Olyanok válaszát várnám, akik tudnának segíteni, hogy hol lehet ilyen kezelést kapni.

2012. jan. 7. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosodnál érdeklődj, hogy ő tud-e valamit erről, esetleg az OOI-nél még érdeklődhetsz, ha valaki tudja akkor ők biztosan.
2012. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem egy rokonomról. De most tudtam meg: egy kúra 120 000 dollár, és a TB persze nem támogatja. Miért is támogatná, ha valaki egy életen át fizette a járulékot.
2012. jan. 8. 04:12
 5/5 anonim válasza:
Attetes melanoma betegeket sem latnak el infokkal .Itt kutatgatok hogz valamit megtudjak . Az orvos mintha varna hogy mi lesz . Ennyire nem lehet tudni hogy mi var a betegre ? Van aki gyogyult ? Kerem irjatok tapasztalatokat !
2012. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!