Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a magyarorszag.hu-n a...

Ha a magyarorszag.hu-n a tajlekérdezésnél azt írja ki a gép, hogy a taj szám létezik és érvényes, akkor azzal mehetek dokihoz, ő is ezt fogja látni és ingyenes lesz az ellátás?

Figyelt kérdés
Csak mert ezt írta ki, de nem fizettem magam után a TB-t, mikor megszűnt a munkaviszonyom.Ti elmennétek így dokihoz?
2009. máj. 25. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted a tb-t, akkor nem lesz ingyenes az ellátás.
2009. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az "érvényes" csak azt jelenti, hogy létezik a TAJ szám, a biztosítási jogviszonyt külön kell lekérdezni. Ha nem fizeted a TB-t, akkor ezt jelezni fogja a rendszer az orvosnak, és ő erről téged tájékoztat, de ettől függetlenül ugyanúgy köteles ellátni. Ugyanez igaz a gyógyszertárra is, ha felír egy gyógyszert, akkor ott is jelezni fogják, hogy nincs rendben a biztosítási jogviszony, azonban ugyanúgy kötelesek kiadni a támogatott áron. Viszont ha sokáig nem fizeted akkor utólag az adódból visszamenőleg levonják az átalánydíjas járulékot, úgyhogy inkább javasolnám, hogy kezd el fizetni (havi 3-4000Ft körül van). Ezt az APEH-ben tudod elintézni, be kell nyújtani egy kérvényt, miszerint onnantól saját magadnak fizeted a járulékot, és havonta kapsz majd csekket, vagy át kell utalnod.
2009. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak az a helyzet, hogy külföldön voltam, és megyek is vissza, csak el akartam menni itthon dokihoz és egy hónapra nincs nagyon értelme megkötni szerintem, vagy nem is lehet...
2009. máj. 25. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A társadalombiztosítás intézménye nem lehetőség, hanem kötelesség. Tehát olyan, hogy "nincs értelme" nem létezik. Magyar állampolgárként KÖTELESSÉGED rendezett TB-jogviszonnyal rendelkezni.

Ez most még működik, hogy "nem foglalkozunk vele", meg a doki úgyis ellát. Csak azt azért tudni kell, hogy aki rendezetlen TB jogviszonnyal megy orvoshoz, akkor az orvos figyelmezteti, ÉS EMELLETT HIVATALBÓL ÉRTESÜL AZ APEH a rendezetlen jogviszonyról. Egy hónapja van az illetőnek, hogy vagy igazolja, hogy van élő jogviszonya, vagy elindítsa a jogviszony megszüntetésével VISSZAMENŐLEG(!) az TB-fizetést.

Ha az ellenőrzést szigorítják, sokan fognak sírni, amikor 2008. január 1-jétől visszamenőleg fizethetik ki egy összegben az elmaradt TB-t...

2009. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok visszaélni a lehetőségekkel, tudom, hogy kötelességem TB-t fizetni, de mivel UNIO-s állampolgárok vagyunk, úgy tudom, hogyha igazolom, hogy külföldön fizetem a biztosítást akkor az elég itt.Csak most nincs ilyen igazolásom, megyek vissza, csak el akartam menni itthon dokihoz.De kifizetem a vizsgálatot meg mindent ha kell.
2009. máj. 25. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám Ausztriában dolgozik, de itthon fizetnie KELL a TB járulékot.Havi 4000 Ft körül van-én intéztem neki, úgyhogy tudom.Külföldi igazolással nem mész semmire,ugyanis kintről nem kap pénzt utánad az itthoni doki, kórház sem!!!!Ha vmi történik veled?Egy kisebb műtét, baleset...bármi?Iszonyú drága lenne...Gondold át jól ezt mégegyszer.Csak 10 perc az APEH-nél,akárki intézheti,anyu sem kellett hozzá,csak az adószáma.
2009. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!