Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi jobb az egesi sebre? Ha...

Mi jobb az egesi sebre? Ha nem teszek ra semmit, hogy szaradjon vagy ha allandoan testapolo es sebtapasz van rajta?

Figyelt kérdés
Kicsit megegettem a karom, felholyagosodott, az most kifakadt es nedves. Nem veszes, nem is faj annyira, csak nem tudom, melyik a jobb gyogymod ra. Tipp?
2012. jan. 13. 20:16
 1/10 bánomisén ***** válasza:
Hagyd levegőzni, ne kend be semmivel és ne is kösd be. Legfeljebb éjszakára, hogy ne nedvezze szét az ágyneműt.
2012. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2012. jan. 13. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
egyetértek, max patikai szerrel kend, ami erre való
2012. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Se krém, se sebtapasz. Éjszakára sem, mert nem hegedni fog, hanem felázni és tovább nedvedzeni.

Ha nem nedvedzene, jó lenne rá az aloe vera (igazi növény, nem valami kamu aloes krém) nedve, de hólyagra semmit.

2012. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitseget!
2012. jan. 13. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves első, feltételezem, hogy nem tanultál elsősegélyt...

Mivel másodfokú égési sérülésekre akkor nem teszünk semmit, ha a hólyagok épek, viszont ha kifakadnak, akkor könnyen elfertőzödhet, ezért kell lefertőtleníteni a felületet és STERIL fedőkötést alkalmazni.

2012. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bánomisén ***** válasza:

20:28

Tényleg nem tanultam elsősegélyt, sokkal komolyabb egészségügyi végzettségem van, de ez nem tartozik rád.

Kötekedés helyett nyomj piros kezet, ha nem tetszik, amit írtam, aztán a kérdezőnek elmondhatod, hogy mit javasoltak az elsősegély-tanfolyamon :-)

2012. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem szokásom lepontozni, csak azért emeltelek ki téged, mert mikor megírtam a kérdést egyedül te írtál még.

Bár most felkeltetted az érdeklődésem, mert én sem laikusként írok, de nem tudom mely eü-dolgozóknak nem szükséges az elsősegély.

2012. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bánomisén ***** válasza:

20:55

Nem mondtam, hogy eü-dolgozó vagyok, azt mondtam, hogy eü. végzettségem van.

2012. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annak a válaszolónak van igaza, aki azt írta, hogy semmi kencét, csak steril fedőkötést kell rátenni, az összes könyvben ez áll.
2012. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!