Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell lehurrogni azt,...

Miért kell lehurrogni azt, aki szégyenlős? Miért nem lehet elfogadni, hogyha valaki nem akar intim vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Minap esett meg velem, hogy éjszaka hánytam végig, és olyan hajnal 2 fele bevitt barátom a kórházba. Ott megvizsgáltak úgy, mint a háziorvosnál, majd lett volna egy fenékvizsgáalt is, de én ezt nem kértem. Erre orvos lehurrog, hogy hogy lehetek ennyire felelőtlen, miért neml ehet megmutatni.. Oké, az én egészségem, és tudom, h nem a sejhajomat akarja mustrálni, de ha én egyszerűen gátlásos vagyok, nődokihoz is vonakodva megyek el, akkor mit kell ezen fennakadni? Sosem értettem :/

2012. jan. 15. 15:46
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
ja és L/23
2012. jan. 15. 15:49
 2/26 bensdorp ***** válasza:
71%

Az orvos csak úgy tud megvizsgálni, ha engeded.

Ha a Te munkádat akadályoznák olyan emberek, akik segítségért jöttek Hozzád, Te sem lennél boldog, hogy az idődet húzzák, és esetleg mivel nem adnak meg minden lehetőséget a helyzetfelmérésre, később Téged okolnak, ha nem találtál meg mindent. Gondold ezt végig, és akármilyen nehéz, küzdd le a gátlásaidat! Okosan, felelősségteljes felnőtt módjára. Az egészséged sokkal fontosabb, és csak így tud segíteni Rajtad az orvos. A Te érdeked.

2012. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Végig hánysz egy éjszakát, hajnalok hajnalán egy ORVOS segíteni szeretne rajtad, erre te közlöd, hogy szégyenlős vagy...... ja hát akkor kérem nem kell kórházba menni... nem Hasfelmetsző Jack, nem a sarki mutogatósbácsi, egy ORVOS!!! Könyörgöm!!! Na mindegy... Ahogy írtad, a te egészséged, és onnantól kezdve, hogy hisztizel az orvosnak, a te felelősséged is. (Bele nem mernék gondolni ilyen helyzetben, hogy mi van, ha épp most fedezett volna fel - talán még időben - valami komolyabb betegséget....)
2012. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Hajnali kettőkor beállítasz, mert bajod van, majd közlöd, hogy te nem akarsz vizsgálatot. Aztán ha véletlen bajod lesz, még az orvos lesz a hülye, mert miért nem vette észre.
2012. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te az eddigi legbutább női kérdező vagy itt a gyk-n. Ez pedig nem semmi...

2012. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hozható összefüggésbe a primitívség és a szemérmesség, attól még, hogy nem szeretném h ujjazgassa a fenekem, mert lelki traumaként élném meg akár (voltak ehhez hasonló szar élményeim orvosokkal, tehát nem alaptalan), nem kell lehülyézni az embert. Nem mindenki olyan vagány, hogy hipp hopp bepucsít.. Másrészt nem tudom mi köze a fenekemnek a hányáshoz, mert ha még menne a hasam...
2012. jan. 15. 17:18
 7/26 bensdorp ***** válasza:
Nyilván nem viccből akarta megvizsgálni az orvos, neki sem egy nagy öröm más fenekében turkálni, elhiheted... Ha azt mondja, szükséges a vizsgálat, akkor vagy elfogadod, vagy már nem az ő felelőssége, ha valamit nem talál meg.
2012. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
jólvan. majd írjátok le az élményeiteket, ha ne adj isten torokfájásnál is megakarják vizsgálni a sejhajotokat. biztosan bőszen kínálnátok fel.
2012. jan. 15. 17:23
 9/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha én olyan rosszul vagyok hajnali kettőkor, hogy nem várhat reggelig, és már akkor az éjszaka közepén kórházba kell vinni, akkor nemigen tudok már tiltakozni a vizsgálatok ellen.

Intim vagy nem intim, akkor az lenne a legkevesebb, hogy ujjaz vagy nem a doki, csak legyek már jobban.


A tűtől is félek, de ha nagyon rosszul vagyok, akkor zokszó nélkül hagyom, hogy ott bökdössenek, ahol akarnak, mert csak az lebeg a szemem előtt, hogy bármitől is, de jobban legyek.


Nem voltál te elég rosszul szerintem.

2012. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem,ha valaki hány ahhoz mi köze a végbél vizsgálatnak?

Én egyetértek veled.. szerintem a dokinak nem tetszett,hogy felkeltettétek vagy épp az asszisztens mellől húztátok ki és bunkózni akart.

2012. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!