Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A véradás valójában fájdalmas?...

A véradás valójában fájdalmas? Vagy olyan kellemes kikapcsolódás mint amilyennek reklámozzák?

Figyelt kérdés

A kolléganőim mennek véradásra és hívtak, hogy menjek velük. Rettegek a tűtől, és nem tudom elképzelni, hogy ez olyan jó móka, mint ahogyan hirdetik.


Egy sima vérvételhez képest rosszabb? Mert ha nem, akkor elmegyek velük, hátha legyőzöm végre a fóbiámat.


Ha elájulok mit csinálnak ott velem?



2012. jan. 22. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanatig fáj, amíg belédszúrják a tűt, utána már nem fáj :)

Ha elájulsz, akkor ők tudják mit kell csinálni :)

2012. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd, régebben én is féltem, ilyenkor mindig mondogattam magamnak, hogy legalább az már biztos hogy lőni se fogom magam:D meg hogy majd biztosan nem fog fájni, aztán ahogy nőttem elmúlt. Tényleg fáj egy kicsit, nem is mennék szívesen, de az ingyen sör vonz.
2012. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb a vérvételnél. Tulajdonképpen itt is vért vesznek későbbi felhasználásra. Lehet közben beszélgetni is, akár figyelemelterelés céljából.
2012. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az én logikám: vastagabb tű = nagyobb fájdalom


csak ezért parázok, meg a sok vér látványa miatt.

2012. jan. 22. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem vastagabb a tű, a vért meg nem kötelező nézned.
2012. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, én a sima vérvételen lazán elájulok, de véradásnál semmi bajom...

Inkább szokatlan érzés amíg benn a tű, de az már nem fáj, amúgy

vékonyabb tű= nagyobb fájdalom -->nálam

2012. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az a tapasztalat, hogy az ujjbökés jobban fáj, mint a vastag tű beszúrása, amivel a vért veszik :) Sokan félnek, inkább nem néznek oda, és fel se tűnik nekik, hogy már benn van a tű.

Nem kell félni, menj el nyugodtan (sok folyadékot fogyassz előtte, ne éhgyomorra!!, iratokat se felejtsd el), és utána légy büszke magadra, hogy megmentettél 3 életet :)

2012. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben már voltam a vérellátóban. Az ujjszúrásra nem is számítottam, de az nem fájt, de a nagy tű viszont igen. Rendesen levert a víz, de fél perc múlva már nem is éreztem hogy bent van.

Majdnem negyed órán keresztül pumpáltam a vért, a nővérke szerint azért ment lassan, mert vékony a vénám, keveset ittam, ideges vagyok és első véradóknak még a pumpálást is tanulni kell.


Utána nagyon szédültem, de egy kis fekvés után jobban lettem, meg hozták nekem a csokit és a vizet, és attól jobb lett.


Nem ez lesz az új hobbim, de ha ezt kiheverem, szerintem elmegyek legközelebb is.

2012. jan. 30. 15:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és éppencsak befértem a súlyhatárba, legközelebb beteszem a kulcsaimat a zsebembe! :)
2012. jan. 30. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!