Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek volt már colonoscopiája...

Akinek volt már colonoscopiája-béltükrözés- mi volt fájdalmas benne? Kérdem én ezalatt, h az fájt h bedugják a végbélbe a colonoscópot, vagy a hasa fájt, vay mégis mi? Nekem holnap lesz, de nem félek tőle, csak itt azt írták h nagyon fáj.

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tavaly nyáron volt. Nem az fájt, hogy bedugták a csövet (azt nem is éreztem), az okozott fájdalmat, ahogy fújták be a levegőt :S Nekem személy szerint annyira fájt, hogy nem bírtam elviselni és ezért félbe hagyták. Hozzáteszem én nem kaptam se bódítót, se fájdalomcsillapítót (itt nem tartják szükségesnek :((), de ezeket jobb helyen megkapod alapból. Én hiába kértem, akkor se akartak adni.
2012. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És mennyi ideig tartott a vizsgált? És a vizsgálat után is fájt még?
2012. jan. 25. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a vastagbél egy harmadát tudták csak átnézni ugye a fájdalom miatt, kb 5 perc volt. Nem, miután abba hagyták elmúlt a fájdalom, hiszen akkor már nem fújtak be levegőt.
2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, csak csináltam már. Gyulladt belek esetén az inszuffláció (=a belek inert gázzal való feltöltése) fájdalmas, egyébként inkább kellemetlen érzés. A műszer bevezetésénél figyelünk, nem a majmok bolygóját forgatjuk újra, úgyhogy az nem fájhat.
2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A levegő befúvás feszíti a hasfalat, az picit fájdalmas. A cső az nem. Kb. 5-8 perc alatt megvolt nálam a vizsgálat de hozzáteszem teljesen negatív volt a leletem.
2013. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én épp tegnap estem át ilyen vizsgálaton, és bár azt gondoltam, annyira szörnyű nem lehet, eléggé rácáfoltak. Hiába kaptam bóditót, picit szédültem tőle, de mindent érzékeltem sajnos. Én nagyon fájdalmasnak éltem meg, bár az is igaz, hogy utólag nem tudom felidézni, hogy milyen fájdalom is volt, de akkor ott iszonyatos. Az orvos utólag azt mondta, hogy ilyen görcsös vastagbelet még nem látott soha, mint amilyen az enyém volt, nagyon nehezen tudott haladni, sok levegőt kellett befújni, összevissza forgattak, nyomkodtak, hogy meglegyen, ja és közben támadt az az ötlete, hogy akkor már a vékonybelet is megnézi, mert sajnos talált problémás részeket lejjebb. A bódítás nálam annyira volt elég, hogy utólag az információkból kevés maradt meg amikor elmondta mi lesz a későbbiekben, illetve az időérzékem kikapcsolt. Anyukám szerint majdnem egy órát voltam bent, de nekem kb a felének tűnt (talán ez az egy pozitívuma volt a dolognak). Viszont jó túl lenni rajta, pláne azért mert most már tudom mi okozta a panaszokat (fogyás, alhasi tompa fájdalom), de ha még egyszer túl kéne esnem egy ilyen beavatkozáson valószínűleg altatásban kérném. Viszont ellenpéldát is tudok mondani, mert unokatestvérem miután megkapta a bódító injekciót, minden kiesett és csak az öltözködésre emlékezett utána...úgyhogy nagyon egyén, bélrendszer, egészségiállapot függő a dolog.
2013. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!