Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz ez a vér nélküli mütétre?...

Igaz ez a vér nélküli mütétre? Olyanok irjanak akik műtenek vagy mütétnél jelen vannak vagy orvosok professzorok.

Figyelt kérdés
Sok hejen olvasom hogy a vér nélküli műtéteket tartják racionálisabbnak az orvosok mert a vér pótlása idegen vérrel fertőzésekhez betegséghez és akár halálhoz is vezet. Ebből mi a igasság? Az orvosok tényleg elutasítják a vér nélküli műtétet?
2012. febr. 1. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A helyesírást még gyakorolni kellene, amennyiben nem vagy magyar én kérek elnézést... Amúgy a teljes vért nagyon alaposan átvizsgálják laborban, hogy nehogy legyen Hepa B, C, HIV vírus benne. Max. fejlődő országokban jelenthet ez gondot, ahol nincs ilyen szigorú ellenőrzés. Nyilván a sebészet is rohamosan fejlődik, és a kevesebb vérvesztéssel járó műtétek felé orientálódnak a sebészek is.
2012. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, így nem tudok válaszolni a kérdésedre. De szerintem most ellent mondasz önmagadnak, tehát nem is tudom mit szeretnél?

"vér nélküli műtéteket tartják racionálisabbnak az orvosok"-

"Az orvosok tényleg elutasítják a vér nélküli műtétet?"


Ezt a két mondat tök ellenkezője egymásnak.

2012. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos nem műtök, nem vagyok jelen műtéteknél és prof. sem vagyok, de azt tudom, hogy ugyanilyen okból utasítják el a vérátömlesztést Jehova tanúi. Az esetenként szükséges vér helyett más megoldást kérnek.
2012. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez erősen helyzetfüggő, nem gondolod?
2012. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tévedni lehet. A hugomat éppen a májműtéte során fertőzték meg hepatitis "B"vel! Egy életre!
2012. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Rosszúl írtam tényleg. Azt akartam írni hogy az orvosok tényleg elutasítsák a mütéteket ahol vér is kell? nem tudom hogy vallásosok írják hogy igen vagy nem ezért tettem fel a kérdést és az első és utolsó válaszadó ellentétes írása miatt se tudom mi a zigazság mert ilyen ellenteteket olvasok.
2012. febr. 1. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező, remélem egy szimpla orvostanhallgató válasza is elég.

A sebészet manapság egyre inkább törekszik arra, hogy minél kisebb sérüléseket okozva tudjon gyógyítani. Például nem szívesen vágnak már fel, egy szimpla epehólyagműtétnél, mert tök felesleges. Inkább megcsinálják úgynevezett laparoszkópos (kulcslyuk) sebészettel, ami kemény két-három nagyjából másfél centiméter hosszú vágásból áll. Ezek az úgynevezett minimál invazív beavatkozások azért jók, mert a beteg gyorsabban gyógyul, és kevesebb a szövődmény, kisebb az esélye arra, hogy később sérve legyen, kevésbé fáj műtét után, a heg alig látszik. Szóval alapvetően sokkal jobb. És mellesleg a beteg kevesebb vért veszít, tehát kevesebb vért kell neki adni.

Ami az idegen vér adását illeti, minden vérátömlesztésnek van egy minimális kockázata. Habár egy vérátömlesztésnek sem szabadna fertőzéshez, vagy halálhoz vezetnie. De ha lehet a sebészek törekednek olyan megoldást találni, hogy minél kevesebb vért kelljen adni. Pontosabban ez így nem igaz, olyan megoldást keresnek, hogy a beteg minél kevesebb vért vesztsen.

A vér egyébként bevizsgált tehát elvileg nem okozhat fertőzést. Persze mindenre nem lehet bevizsgálni. Azt mondjuk nem értem, hogy az egyik kedves válaszoló húga hogyan lett hepatitis fertőzött (ha kilencven után kapott vért, mivel kilencven óta szűrik rá a vért, tehát vérátömlesztés által HIV-et és hepatitist elkapni itthon már lehetetlen

2012. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Orvostanhallgató és azt írja "lehetetlen". És csoda, hogy nem hisznek már az orvosoknak sem?!
2012. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!