Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj a derekam, de sem az...

Fáj a derekam, de sem az ortopédián, se a reumatológián nem tudtak/akartak normálisan kivizsgálni és utánajárni a fájdalom miértjének. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szinte majdnem minden nap fáj a derekam, olykor z egész hátam, reggel alig tudok kikelni az ágyból.

Ortopédia: röntgen után azt mondták lazák az ízületeim, ússzak az jót tesz.

Reumatológia: hagyjam abba a focit, mert azért fáj. Aztán mondtam hogy mielőtt ismét focizni kezdtem azelőtt is fájt. Erre rákontrázott hogy akkor ne csodálkozzak ha fáj :S

30 éves nő vagyok és focizok.

Hova menjek hogy rendesen kivizsgáljanak??


2009. jún. 2. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyedben abbahagynám a focit.Azonkívül,ha nincs szervi elváltozás,akkor esetleg más okozza a fájdalmat.

Lehet belgyógyászati oka is,vagy a fekhelyed nem megfelelő stb.Nekem epe problémáim voltak,és akkor fájt a derekam.

2009. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még megprobálhatod a neurológiát.Sok beteg fekszik ott lumbágoval.A gering is idegi eredetű megbetegedés.Vagy elmehetsz nőgyógyászhoz is,sok nőnek a derék fájást nőgyógyászati betegség okozza.De szerintem menj magán reumatológushoz.Tuti foglalkozik veled.
2009. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem is lehet az epetol...Hihetetlen mennyire tud fajni az egesz hatam tole.
2009. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fekhely negatív. Teljesen mindegy hol alszok a helyzet változatlan. Nőgyógyászatilag nem valószinű, mert rendszeresen járok és most egy kicsit többet is a megszokottnál (babázni szeretnék).


Szörnyű, hogy csak magánrendelésen foglalkoznak igazán az emberrel. Akkor mi francnak fizetek TB? :(

2009. jún. 3. 14:44
 5/7 anonim válasza:
Menj neurológushoz, aki ad (adhat) beutalót CT-re, vagy MRI-re. Ha van elváltozás a gerincoszlopodon ( kezdődő gerincsérv vagy bármi), az kimutatja. Ha nincs, skkor tényleg belgyógyászati (epe, gyomor, vagy egyszerűen rossz testtartás)
2009. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Látom javasolták már előttem a Neurológiát, én ehhez még hozzátenném, hogy Idegsebésszel is próbálkozhatsz, ha pedig senki nem akar adni beutalót MR vizsgálatra (a CT nem jó választás, mert nem pontos) akkor még mindig van megoldás.... kérhetsz magadnak MR vizsgálatot, ha kifizeted a díját ami Pécsen 30.000 Ft és pár napon belül megvizsgálnak. Egészségkártyát is elfogadnak!!!
2009. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat utánanézek egy jó neurológusnak a környéken.
2009. jún. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!