Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha reflux-műtétet szeretnék,...

Ha reflux-műtétet szeretnék, akkor kihez forduljak? Mármint kezdjem a tortúrát házirovosnál, majd belgyógyászat, sebészet, vagy el lehet-e intézni tempósabban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de mit remélsz a műtéttől? Én úgy tudom, hogy egy határozott életmód-váltással meg lehet gyógyulni a refluxból. Meg kell változtatni az étkezést, persze ez nem kis munka utánanézni, tanulni ezekről a dolgokról. Nem kevés munka beszerezni a teljesértékű élelmiszereket, alapanyagokat, teljesen máshogy főzni, ezt nem sokan tudják egykönnyen kivitelezni.

Viszont akkor sem értem hogy miért hiszed azt, hogy egy drasztikus beavatkozás a szervezetbe megoldhatja a problémádat, ha a műtét után esetleg ugyanazokat a hibákat elköveted az életmódodat illetően mint most. Mert nyilván követsz el hibákat talán a tudtod nélkül, ezért is tudott kialakulni ez a kellemetlen állapot.

Én a helyedben biztos hogy nem a műtétet választanám, hanem elmennék egy jó hírű természetgyógyász-táplálkozási szakértőhöz, és tanácsot kérnék tőle azzal kapcsolatban hogy miken kéne változtatnom, és meg is tenném ezeket a változtatásokat. Ma már nagyon sok betegség kapcsán kiderült hogy a rossz, helytelen étkezés a fő bűnös. Ezen viszont egyszerűen lehet segíteni, csak tudni kell hogy milyen ételféleségeket kell elhagyni az étkezésből. Hogy csak egy-két példát említsek, ilyenkor azt mondják hagyd el az összes tejterméket, kevesebb húst egyél, lényegesen kevesebb szénhidrátot!!!!, vagyis fehér kenyeret, fehér rizst, cukrot, aztán hagyd el a finomított olajakat, tudod, amikben rántani szoktak, aztán a margarinok, amelyeket hidrogéneznek, ezért rákkeltő, és ér-roncsoló hatásuk van, meg kell említeni az összes szénsavas italt, bele értve természetesen a colát, azért is mert egy cukor-bomba, meg azért is, mert szétmarcangolja a nyálkahártyákat....

Nem kell kétségbe esni, mert mindegyikre vannak alternatívák, lehet őket könnyedén helyettesíteni bio-boltokban érdeklődj. Igaz, ezek kissé drágább termékek, de ha belegondolsz, eddig az olcsó sz...rokkal megcsináltad a betegséget magadnak, de ha egy kicsivel többet költesz a táplálóbb élelmiszerekre, amikből felépítik magukat a sejtjeink, akkor nem hiszem hogy drágának fogod őket tartani, mert az egészség mindennél fontosabb.

UI. Nem hiszek abban, hogy a műtéttel majd megoldják a gondodat. Ugyanolyan életvitel mellett egy idő után ugyanaz fog történni veled. Inkább gondolkodj, és azt kívánom hogy saját magad tedd rendbe magad. Sok sikert.

2012. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, ez lemaradt. Azért nem a háziorvostól kell ilyet megkérdezni, mert ő nem tanult a táplálkozás és az egészség viszonyáról semmit sem. Persze erről nem ő tehet, hanem a gyógyszer-maffia, aki még az orvosi tananyagot is megszabja, azonfelül, hogy kineveli a saját gyógyszer-ügynökeit az orvosok személyében. Az orvosok zöme tisztában van a lehetőségeivel, ezért is nem tehetnek mást, mint amire kiképezték őket. Ők is fizetésből élnek, nem lenne hasznos, ha mást terjesztenének mint ami a dolguk. Sajnos az ő kezükben nincs más eszköz mint a gyógyszerek, és a műtét.

Ezért mondom, hogy talán egy természetgyógyász, mint pl. a Varga-gyógymód, vagy dr Lenkei György táplálkozás-szakértőkkel kéne kapcsolatba lépned, hogy később ne kelljen megbánnod a döntésedet.

2012. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam vele, de egyrészt anyagilag ezt nem lehet hosszú távon kivitelezni, ugyanis 20 éves egyetemistaként nem nagyon tudom ezeket megengedni magamnak, másrészt pedig amikor próbáltam, akkor is ugyanúgy kellett gyógyszert szednem.

Igen, mindenképpen a műtétet akarom, mert rekeszizomsérvem van, ami közrejátszik a refluxom kialakulásában, és ezt egyetlen természetgyógyász sem tudja helyrehozni.

Nincs bajom az alternatív gyógyászattal, de én nem hiszek benne, és azok után amiket az utóbbi félévben meg kellett tapasztalnom a betegség súlyosbodása miatt, mindenképpen műtétet akarom. Nincs szükségem a térítgetésre, hanem információra, ezért írtam a kérdést.

2012. febr. 17. 20:33
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem te azt gondolhatod, hogy a reflux az, amikor ég picit a gyomrod, és bekpsz rá egy Renit. Na ez nem ilyen. Gyenge a gyomorszájam (ez genetika), ami miatt nem záródik rendesen, és visszafolyik a sav a nyelőcsőbe. Ez persze később különféle rákokat okozhat (pl. gége, nyelőcső). Illetve emellé jön a rekeszsérv.

Szóval marad a savlekötő. Amitől a májam megy szét. Ezeket a dolgokat pedig egy kuruzsló sem tudja helyrehozni, csak a műtét, ami egyébként egyáltalán nem komolyabb, mint egy mandulaműtét.

2012. febr. 18. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól tudom mit jelent a reflux, a munkám során több beteggel elbeszélgettünk, és elmondhatom, hogy hallgatva a jó tanácsokra, megpróbáltak meggyógyulni a saját elhatározásukból. Néhányuknak sikerült.
2012. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok nekik, nekem nem segít.
2012. febr. 20. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom:(
2012. febr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mondjuk ez a kérdés engem is érdekelne. 21 éves egyetemista vagyok én is. Laktóz érzékeny, amire túl későn derült fény, és ez közre játszott a súlyos refluxom kialakulásában. Én sem szeretnék életem végéig gyógyszert szedni, és én is szeretnék szoknyát felvenni mint a többi velem egy korú és még sorolhatnám!!! ugyh ha sikerült végig menni, és megcsináltatni a műtétet, nagyon érdekeln h mik a tapasztalataid stb. Köszönöm
2014. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nemes Zoltán ***** válasza:
És most már meggyógyultál?:)
2016. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 HáGé válasza:

Életmódváltással lehet csak elérni...a műtét csak sok pénzbe kerül de ha meg is csináltatod és nem ügyelsz az előírásoknak mit hogyan enni, inni stb, akkor az sem ér semmit. Én a házidokival irattam fel gyomornedvellánálló tablettát, a legolcsóbbat a "PANTOPRAZOL 1 A Pharma 40mg"

támogatással asszem úgy 250ft 28db. Igaz 2x1-et kell szedni belőle de én úgy vagyok ha ég a gyomrom akkor beveszek egyet amikor ég. Emellé vannak kiegészítők...olvass utána a googlén, mert én nem vagyok orvos csak nekem ezt ajánlotta a doki. De ha a régi hagyományos dolgot akarod használni kiegészítőnek akkor ne az étkezési szódabikarbónát használd hanem a gyógynövényes vagy melyik boltokban kapható sz.bikarbónát.

2016. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!