Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fél napot rendel a...

Reptoid kérdése:

Miért fél napot rendel a háziorvos?

Figyelt kérdés

A nap másik felében mit csinál? Máshol rendel szakorvosként? Vagy csak simán napi 4 órát dolgozik?

Egyébként háziorvosok hogy lesznek az orvosok? Lehet csak "natúr" háziorvosnak lenni, vagy mindegyik valamilyen szakorvos mellette?


2012. febr. 18. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosnak is a 6 év egyetem után szakvizsgát kell tenni. Az nagyon régen volt, hogy 6 év után alap orvosi diplomával praktizálhattak. Egyébként a háziorvosnak nem csak a rendelőben van munkája, hanem hívhatják közvetlenül a beteghez is.
2012. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 18. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
A másik fél nap a rendelkezésre állási idő.Ki is van írva a rendelőre,kötelezően.Tehát,ha a körzetébe tartozó beteg a rendelésre az állapota miatt nem tud bemenni,de még nincs ügyeleti idő,a háziorvosnak kell kimennie minden esetben.Ha egy nap 6 helyre hívják,akkor annyi,ha egy helyre sem,akkor is annyi.A lényeg,hogy bárhol van is,a hívásra oda kell mennie. Egyébként pedig, 4 óra háziorvosi rendelési idő olyannyira megterhelő mint bármely más foglalkozásból a 8 kitöltött óra.Azon kívül az orvosoknak kötelezően előírt továbbképzéseken is részt kell venniük,többnyire önköltségi alapon,nem általános a dotáció. Vagy pld. a kérdező kifizette-e az állásának elfoglalási jogát? Csak azt kell elképzelni,hogy jelentkezem többedmagammal egy állásra,aztán,ha megnyertem a pályázatot, közlik,hogy lehet menni a pénztárba,és be lehet fizetni 4 millió forintot, és ettől kezdve már én is lehetek a cég főkönyvelője.Csak azért mondom,mert ez a háziorvosoknál így működik. És akkor majd lehet ilyen érdekes kérdéseket feltenni,ha egy kicsit jobban tájékozódunk.
2012. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is. A válaszod második felére válaszolva hadd mondjam el - már ha jól vettem ki a szavaid -, hogy semmilyen negatív kicsengése nem volt a kérdésemnek, szimplán csak érdekelt ez a dolog.
2012. febr. 18. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs,csak azért írtam a praxisvásárlásról,mert az emberek ezt álatlában nem tudják-ahogy azt sem,hogy ezt az adózott jövedelem terhére kell kifizetni-,és jelenleg az orvosok olyan szintű általános lejáratása folyik,hogy az ember nem nagyon feltételez jóindulatú kérdéseket.
2012. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!