Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Begyulladt körömágy a bal...

Waterstiff kérdése:

Begyulladt körömágy a bal kezem hüvelykujján - mit tehetek?

Figyelt kérdés
Pár, kb. 3 napja elkezdett fájni a bal kezem hüvelykjujjának a körömágya, és az az alatti terület. Máskor, ha valami hasonló volt, max egy nap alatt elmúlt, de jelen esetben nem. Fel van dagadva az ujjam, és valószínűleg gennyes, (csak még nem fakadt ki), mert, ha jól látom a körmöm alá is bejutott a genny. Mit tehetek? 0-24 betadineozom. Nem szeretnék kapásból sebészetre menni, mert ott tuti, hogy rögtön vágnak, de ha nincs más lehetőség, kénytelen leszek elmenni. Ötletek? Köszi

2012. febr. 28. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nekem is ilyenem volt 2 hónapja!?!

A nagy lábujjamnál kezdődött a fájdalom, egyre erősebb lett, ha hozzáért a papucsomhoz, vagy csak mezítláb a másik lábamhoz, hát... visíthatnékom volt.

Először azt hittem, hogy benőtt a köröm. (Mástól hallottam már e fogalmat.) Úgyhogy jól megmostam, beáztattam, aztán kisollóval, majd egy tűnek a nem hegyes felével piszkáltam oda, azért, hogy ha rossz irányba nő a köröm egy része, akkor eljöjjön...

Na erre egyszer csak azt vettem észre, hogy kibuggyant egy kis genny. Nagyon kevés volt, én előtte nem láttam, hogy genny lesz ott.... Fogtam és alulról óvatosan nyomkodtam még, hogy akkor jöjjön ki, ami ott van... Hát nem jött, csak összesen egy fél rizsszem méretű, aztán kész. A fájdalom egyből enyhült, másnap már nem is éreztem.

Csak piros volt még ott a bőr. De aztán az is halványodott. Most már csak nagyon-nagyon haloványan látszik, hogy bibí volt ott. Remélem meggyógyult, nem fájt. Orvoshoz nem mentem, nem mehettem...

2012. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!