Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS végbél előesésre valami...

SOS végbél előesésre valami gyógymódot?

Figyelt kérdés
kúp, gyógyszer? vagy mindenképpen orvoshoz kell fordulni vele? elég fiatal vagyok és kicsit kínos ez nekem!
2012. márc. 6. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezelés

Csecsemőknél és gyermekeknél székletpuhítóval csökkenthető a székelésre sürgető inger. Az egyes székelések között a két farpofa egymáshoz rögzítésével, a kitüremkedés általában magától meggyógyul.

Felnőtteknél rendszerint műtétre van szükség a probléma megoldásához. Műtéttel általában a procidencia is gyógyítható. Az egyik fajta hasi műtét során a teljes végbelet megemelik, visszahúzzák, és a keresztcsonthoz rögzítik. Egy másik módszernél a végbél egy részét eltávolítják, a megmaradt részt pedig szintén a keresztcsonthoz rögzítik.

Ha a beteg túl gyenge a műtéthez idős kora vagy egészségi állapota miatt, a beavatkozást nem a hason, hanem a végbélen keresztül végzik. Az egyik ilyen, Thiersch-eljárásnak nevezett műtét során drótot vagy műanyag hurkot helyeznek a záróizom köré. Alternatívaként a végbél egy részét vagy a felesleges végbélnyárkahártyát metszik ki.

2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen kimásoltam ezt a részt, de szerintem teljes választ ad a kérdésedre.
2012. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
honnan tudod, hogy végbél előreesésed van?
2012. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát előjött és megijedtem és megnéztem itt a neten és a tünetek alapján ráismertem hogy ez a probléma neve...
2012. márc. 6. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom neked, hogy csak orvos diagnosztizálhat bármit, ezért vannak ugyanis, ráadásul nem feltételen ez a problémád, menj el orvoshoz h elmondja mi a bajod és ne interneten gyógyitsd magad bármi is a bajod, mert ma holnap már vakbélt is fogtok magatokon operálni??!!
2012. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pedig azt mondom, aki ismeri saját problémáját és saját testét, nem nehéz a betegséget beazonosítani az interneten. Olyan pontos tünetmeghatározást olvashat, ami számára egyértelművé teszi, mi is a baja.
2012. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem akarom megoperálni magam-.-!!!! egyetértek az utolsóval pontosan le volt írva és én ráismertem... és köszi a válaszokat mindenképpen orvoshoz fordulok!!
2012. márc. 7. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!