Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltartó vagyok igényelhetem e...

Letiszia kérdése:

Eltartó vagyok igényelhetem e az eltartottamra az ápolásit? Rossz indulatú daganata van. Van rá esélyem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát kérdéses, hogy milyen állapotban van és mennyire szorul a segítségedre.

A rossz indulatú daganat, így magában még nem indok.

2012. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdeklődj az önkormányzatnál. Önkormányzatfüggő hol adják meg.


Nekem pl. van egy 90 éves nagybácsim. Süket és fél szemére vak. Nehezen mozog. Ki kell szolgálni. Mosni, főzni, takarítani rá. Reggelit, ebédet, vacsorát adni neki. Hetente 1-2-szer sétálni viszem. Fel kell öltöztetnem, kísérnem stb.

Egyedül képtelen lenne ellátni magát. Jó wc-re elmegy azért egyedül, de minden másban segíteni kell neki.


Én vagyok számára a segítség, a beszélgetőpartner stb. Keresem neki a még élő régi cimboráit, azokkal a sétálós napjainkon tud jóízűen beszélgetni.


Én is igényelni akartam az ápolásit rá való tekintettel (mert azért van vele bőven dolgom), de elutasított az önkormányzatunk hogy náűlunk ez már megszűnt. Itt már nem adnak senkinek.

2012. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm már érdeklöttem és nemigényelhetem mert nincs rokonokapcsolat
2012. márc. 15. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!