Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek szedték már ki a...

Akinek szedték már ki a manduláját el tudná mondani h milyen?

Figyelt kérdés

gondolok arra h van e altatás v nincs?

bent kell e maradni a kórházban, ha igen meddig?

akkor és utána mennyire fáj?

vmi jó v rossz tapasztalatotok van e róla?

és a legfontosabb, engem azzal ijesztgetnek h el fogna altatni és akkor kapok majd katétert és a manduláim helyére majd kapok 1-1 30 centis tampont, ez ugye kamu???


meg nekem kb 3-4 alkalommal van mandulagyulladásom 1 évben amikor mindig 1 hétre ágyba dőlök tehát évente 1 hónapot betegen fekszek, ha kiveszik majd akk tényleg elmúlik ez a betegségem?

válaszokat előre is köszi :D


2012. márc. 15. 12:58
 1/8 A kérdező kommentje:
1 kérdés kimaradt.: ha el akarok menni kivetetni akk mehetek ugy is h éppen be vann gyulladva a mandulám, v csak akkor mehetek ha meggyógyultam?
2012. márc. 15. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

szia!

gyógyult mandulával kell menni.

nekem tavaly 8 szor volt tüszös,én is most megyek mütétre.

érzéstelenitésben csinaljak,nem altatnak,utana egy napot a korhazban alszol.

2 hetig fáj,elsö het nagyon rossz,hiába szedsz fájdalomcsillapitot,akkor is fáj.második hetben tompább a fájdalom.kateterröl nem hallottam.

2012. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

sztem itt jó tapasztalat nem lesz sajna:(

altatni meg azert nem altatnak h nehogy lenyeld a vért.de magat a mütétet nem érzed,mert érzéstelenitik,csak akkor fáj ha annak kimegy a hatása.

2012. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) akk az első 2 hétre lenyúlok 1 szatyor morfiumot h ne érezzem a fájdalmat XDDDD
2012. márc. 15. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
ha sokat iszol,nem fáj annyira, nedvesen kell tartani a heget!
2012. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia nekem elég halvány emlékeim vannak róla,mert elég kicsi voltam nekem azért kellet kivenni,mert majd nem megfulladtam folyamatosan nőtt.Annyi emlékem van,hogy be kellet feküdni a kórházba reggelente szúrit kaptunk a fenekünkbe :) Magáról a műtétről csak annyira emlékszem,hogy lefogtak nagyon meg voltam ilyedve és egy nő nyukált a számba sajnos csak ennyire emlékszem.
2012. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem altatnak, érzéstelenítenek. Nekem óvodás koromban vették ki, de nem emlékszem se katéterre, de tamponokra, szerintem ilyen nincs. Érzéstelenítik, kiveszik és kész. Ott kell aludni, de másnap már mehetsz is haza. Legalábbis nekem úgy volt.
2012. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tegnap volt mandulaműtétem! 32 éves vagyok, lassan már 10éve halaszgattam a műtétet pont azért mert olyan hozzászolásokat olvassgattam mint amit a legtöbb helyen lehet olvasni!

Soha nem voltam altatva meg műtve sem, jól menő vállalkozás tulajdonosa vagyok.


Hát itt a valóság:


A titok Szent László korház 29 es épület, fül orr gégészet, Velkei orvos, mandulaműtét altatásban.


Időpont egyeztetés után hétfői napon be is feküdtem reggel 7:30kor éhgyomorral, egy másik 22 éves srác 10 perccel elöttem érkezett, ugyanazért jött ő is!

Elöször műtötték a gyerekeket, addig mi vénásan kaptunk 3 infuziot is, az első valami cukros oldat volt legalább is ezt mondták a többi meg valami vitamin koktél de nem antibiotikum meg ilyesmi...

12 kor kaptam egy dormicum tablettát, 15 percig semmi, majd már csak arra emlékszem hogy félálomban ébresztenek hogy feküdjek fel a kis kocsira mert kezdődik a műtét (kb 12:45 lehetett mert a szobatársamat is 40-45 perccel azután vitték el hogy bevette azt a tablettát)


Betolnak a műtöbe ott 3-4 ember volt kb. nem is értettem, kérdezem hol a doki, azt mondják hogy majd jön, elöször azt altatás kezdődik!

Vénára rákötöttek egy új infuziót, onnantól kezdve kb 10 másodperc és már aludtam is! Arra még emlékszem hogy megkérdezték hogyha a lottószámokat megálmodom akkor majd azt nekik is mondjam el...


Ébredés, megint szavakra emlékszem, hogy kész is van, jó reggelt, nagyon ügyes voltál stb.

Meg megkérdezték hogy tudom e hogy hol vagyok! De teljesen képbe voltam modtam hogy persze!

Innentől kezdve kitoltak egy másik szobába, mondták hogy feküdjek az oldalamra, legszivesebben aludtam volna még egy kicsit, de aludni se bírtam, de teljesen ébren sem voltam!

Semmi köhögés meg hányinger! De tényleg! Furcsa módon csak dideregtem meg a szemem is egy kicsit könnybe volt, és arra gondoltam hogy végre, végre túl vagyok rajta! Dicsőség az Úrnak!

Délután 3-4 körül már a szobámba voltam, 18-19 körül már azt a vajas sonkás sajtos zsemlémet ettem amit én vittem uzsonnás tasakban!

Mondták, hogy muszály ennem, és jól is esett, nagyon éhes voltam már!


Most már eltelt 24 óra is, és reggeliztem ebédeltem meg most készülök a vacsorához is, tegnap éjszaka is jól aludtam, kb. 6 óránként kapunk egy cataflam-ot és kész.


Ma napközben szóltam a nővérnek hogy ezt a bekötött tűt ha lehet akkor vegye már ki belőlem és ki is vette. Most már csak azt várom, hogy holnap hazamenjek.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogyha kell akkor vetesse ki és kész, az már csak egy góc volt a szervezetemben ami nagyon komoly szövődményekhez is vezethetett volna.

A véráramba kerülve eljutnak a baktériumok bárhova a szervezetbe és ott telepednek le ahol éppen akarnak. Úgyhogy nagyon örülők neki hogy kész.


Hihetetlen, hogy milyen tévhit van a mandulaműtét körül! Felhívom az egyik ismerősömet a mütét után este, mesélem neki, hogy pár órája vették ki a mandulámat, azt mondja ne vicceljek már, biztos csak blöffölök, nem beszélnél te ilyen vidáman...

Másnap hívom apámat délben hogy hozzon már a kentucky ból egy Zinger zsendvicset (hamburger zsemle benne rántott csirkemell) de ő is azt mondja hogy ne szórakozzak már...

Csak behozta, az is jól esett pedig csípős is volt egy nagyon picit.

2012. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!