Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mért utasították el az emelt...

Mért utasították el az emelt összegű ápolási díjat?

Figyelt kérdés
Nagymamám járóképtelen. Csak kerettel tud mozogni, azt is csak lakáson belül. Ha valahova vinni kell, orvos vagy bármi, tolószékben, mert nem bírja a távot. 2szer volt combnyaktörése, mindkét lábában. Műtötték. Emellett látása is gyenge, műteni kellene, várólistán van. Nem lehetne gyedül hagyni. Megigényeltem az ápolási díjat, ilyen esetben úgy tudom emelt járni, elutasították. Mit tudok tenni, hogy megkapjam. Munkahelyem kellett feladnom.

2012. márc. 31. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok olyanról, hogy "emelt ápolási díj" (de lehet, hogy le vagyok maradva valamiről, bár a közigazgatásban dolgozom). Az ápolási díjat csodálom, hogy nem kaptad meg, mert ilyen esetekben meg szokták adni. Nagymamádnak pedig a nyugdíj mellé fogyatékossági támogatást is igényelhettek (ha eddig még nem volt ilyen neki) - ezt a MÁK-nál kell igényelni (míg az ápolási díjat az Önkormányzatnál).
2012. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fogyatékossági segélyt kapja már majdnem egy éve. Emelt ápolási súlyosabb betegeknek jár, de én úgy gondolom, hogy egy tolókocsis idős nőnek járna.

[link]


Miután az emeltet elutasították, megpróbáltam a "simát", arra is azt a választ kaptam, hogy nem. Nem tudom hova forduljak. Úgy gondolom, ha én elvállalom és nem rakjuk be egy otthonba, nem fogadunk mellé mást, igenis járna. nem ezen akarok meggazdagodni, de akinek van hasonló helyzetben hozzátartozója, tudja, hogy erre a pénzre szükség van.

2012. márc. 31. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!