Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon fáj a vérvétel?

Nagyon fáj a vérvétel?

Figyelt kérdés
ma voltam orvosnál és aztmondta vérvételre kell mennem. már a szótól rosszul lettem és majdnem elájultam. tíz percig ültem és nemláttam semmit.nagyon félek..nemis a fájdalomtól,hanem hogy érzem ahogy "kiszívják" a vért és zsibbad a kezem.és félek hogy elájulok közbe/előtte/utána ez lehetséges?
2012. ápr. 5. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fáj jobban,mint amikor tűvel megszúrod az ujjadat.Ne nézd,amíg csinálják,utána szorítsd jól rá a kezed,és ülj le kicsit a váróban,mielőtt elindulsz!
2012. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Semmi gáz, nyugi! Nem vészes! Én is ájulós vagyok, és nem szeretem a vérvételt, de túl lehet élni.

Általában futószalagszerűen kezelik az embert, de ha szólsz a nővérkének, hogy érzékeny vagy erre, és ájulásra hajlamos, akkor le fognak fektetni, megkérdezgetik, hogy hogy érzed magad, és figyelnek rád. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. :)

Ja, és ne nézz oda! :D

2012. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig ablakot nyitnak, mert látják, hogy nem okés a dolog. Soha nem ájultam el, nem is áll szándékomban. Ha vége, akkor kitámolygok, és üldögélek még 10 percig, meg betolok gyorsan 3-4 deci vizet.
2012. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

persze

ha rápánikolsz, akkor tuti ez lesz életed legszörnyűbb eseménye, és akár eszméleted is vesztheted

ha meg nem parázol hülyeségeken, akkor kb észre sem fogod venni

2012. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anya mesélte, hogy amikor kicsi voltam, mindig néztem, ahogyan belémszúrja a doki a tűt az oltásnál. :D Sosem sírtam, egyszer volt vérvételem, kb. 12 lehettem, akkor is néztem ahogyan leveszik a vért. Apró szúrást lehet érezni, de azt nem nevezném fájdalomnak.
2012. ápr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem fáj.
2012. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem fáj. Kevésbé fáj mint bármelyik oltás.
2012. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!