Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy havi recept felírás....

Egy havi recept felírás. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pikkelysömörös vagyok, a fél testem elég szörnyű állapotban van.

Ma írattam fel magamnak házi orvossal Elosalic kenőcsöt (45 g), kaptam 3 darab receptet külön, de nem válthattam ki csak egyet, mert be van dátumozva, hogy mikor lehet a következőket.

Kérdésem, hogy mit tudok ilyenkor tenni? 1 tubus 45 grammos krém nekem picivel több, mint egy hétig elegendő, mivel nagyon beteg a bőröm és legalább 2-3 hét szükséges, hogy helyre hozzam, hogy ne kelljen szteroiddal kenegetnem magam...

Bocsánat, ha elég nyilvánvaló a válasz, nem igazán követtem figyelemmel az erről szóló híreket és a neten még nem találtam kielégítő választ.

Esetleg, ha elmegyek a körzeti SZTK-ba, akkor ott is tudnék felíratni még? (már, ha felveszik a telefont...) A bőrklinikára csak 1 hónap múlva kapok időpontot, hogy mindennel betankoljak, gyógykrémekkel, információkkal.

Köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 10. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos csak havonta lehet kiváltani :(
2012. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a rendszer kijátszása vajon működik-e, hogy máshol íratom fel? :(
2012. ápr. 10. 18:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve máshol IS feliratom.
2012. ápr. 10. 18:08
 4/6 anonim válasza:

Menj el az "SZTK"-ba és kérj még receptet ( a beteg felület méretétől függ,h mennyit írnak ki)+ beutalót a Bőrgyógyászati klinikára ,kérd meg,h írják rá ,h "sürgős".

Azt hiszem az SZTK-k ban már van psoriasis rendelés külön is,ha nincs akkor a leggyorsabb módon próbálj bejutni.

2012. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvos alapesetben egy vényen, egyszeri kiváltásra, ugyanúgy mint eddig is legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget írhat fel. Keresse fel ismételten a h.o.-t, mondja el azt amit itt is leírt, hogy "1 tubus 45 grammos krém nekem picivel több, mint egy hétig elegendő" és kérjen új receptet, melyen 3 v. 4 tubus krémet ír ki az orvosa és ráírja azt is, hogy 1 havi adag.
2012. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindent kipróbálok!
2012. ápr. 11. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!