Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Otthoni dializálás! Hogyan...

Otthoni dializálás! Hogyan lehet ilyen gépet beszerezni? Bárki akinek van tapasztalata!

Figyelt kérdés

#dializálás
2012. ápr. 12. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Otthon a peritonealis dialízis végezhető el, nagyon jó módszer, sokkal jobb megoldás mint a hemodialízis és gép sem kell hozzá. Viszont kellő intelligencia és kultúrált, igényes környezet annál inkább szükséges ennek a használatához.

Ezt a kezelőorvossal kellene megbeszélni.

2012. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a kezelőorvos azt mondta, hogy ő nem hallott még az otthoni dializálásról..... ?!?!

Ezért kutakodok mindenhol, hogy megtudjam hol lehet ilyet venni, olvastam, hogy támogatják is, mert így kevesebb gyógyszer kell stb...

Apukámnak kéne, anyukám otthon van vele, meg az egész család segít, tehát az intelligenciával nem lenne gond :)

2012. ápr. 13. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A peritoneális dialízisre kérdezzetek rá, nézzetek utána, gép sem szükséges hozzá. És én ezt nem a Google-ből tudom :)
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infót :)
2012. ápr. 14. 13:39
 5/5 anonim válasza:

Az orvosod még nem hallott róla? Hol praktizál? Messziről elkerülöm..


Nekem 4 évig volt PD-m (Peritoneális dialízis). A hasüregembe ültettek egy katétert és azon keresztül naponta 4x4 óránként dializáló folyadékot engedtem ki illetve be.

A gép amiről te érdeklődsz azaz éjszakai dialízishez kell, így napközben teljesen szabad a beteg csak éjszakára van ágyhoz/géphez kötve.

Ha többet szeretnél erről tudni nyugodtan írj privát üzit!


30/Nő

2012. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!