Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » FONTOS Segítséget kérek,...

FONTOS Segítséget kérek, hogyan zajlik a közgyógyellátás igénybevételének procedúrája?

Figyelt kérdés

Térdműtétem miatt írt fel a szakorvosom rb38 típusú térdrögzítőt. Ennek ára szinte elérhetetlen számomra, szociálisan rászoruló vagyok (és rendszeres gyermekvédelmi támogatásra jogosult). Háziorvosom azt mondta, hogy felírná nekem az említett térd ortézist közgyógyra, de az 2 hónap, míg megjön..mondta továbbá azt is, hogy minden esetre menjek el a gyógyászati segédeszköz szaküzletbe, és kérdezzem meg a szóban forgó rögzítő számát (nem tudom milyen számra volt kíváncsi), mire azt a választ kaptam az eladótól, hogy nem tudja elképzelni, miről beszélek, a terméknek semmilyen száma nincs, annak neve van: rb38...felhívta a figyelmem arra is, hogy háziorvos nem írhatja fel közgyógyra, hanem csakis traumatológus szakorvos teheti ezt meg...

Már most azt nem érem, hogy az igénylés folyamatában ennek a sok "résztvevőnek" milyen szerepe van..Előbb kérnem kell a hivataltól formanyomtatványt, amit a háziorvos tölt ki? És azután, ha már megkaptam a közgyógy igazolványt, fel írhatja a szakorvos?? Nem értem hogy hogy működik, efféle ellátást még sosem vettem igénybe...



2012. ápr. 14. 11:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!