Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrés hány éves kortól...

A tüdőszűrés hány éves kortól térítés mentes, hány éves kortól kötelező? Minden esetben büntetnek a tüdőszűrő elmulasztásakor?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni a neten,de nem találtam használhatót. Van ahol azt írták,hogy 30 éves kortól kötelező. De azt is olvastam,hogy akinek kötelező küldenek papírt....


25 éves vagyok,kaptam papírt...


Most kötekedni nem kell,mert olyan helyzetben vagyok,amiben kevesen,szóval hanyagolja Mindenki a kioktatást,meg egyéb "nyalánkságokat" és kérem,csak a kérdésre válaszoljatok!!


Előre is köszönöm!!



2012. máj. 1. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Felénk 40-től "kötelező". Menj el szerintem, max. párszáz forint lehet. És ha szabad kérdeznem, milyen az a helyzet? Mert lehet én is hasonlóban vagyok...
2012. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan az,hogy 7 hónapos a lányom,sokáig nem kaptam semmilyen ellátást a családin kívül- ebből 3 gyerekkel élj meg! (az apuka keresete mind a hitelekre,az albérletére megy el,és feléli a többit,és még így is kevés a hiteleket,meg a rezsinket is hogy fizessük- Ő Pesten dolgozik,mi meg vidéken maradtunk)- és nagy nehezen kaptam gyes-t,majd áprilisban már nem utalták, jelenleg a gyed elbírálására várok,ami bármikor megtörténhet,ezért nem megyek a hivatalba elintézni a tb-t hogy fizetve legyen. Hogy egy fityinget is kiadjak (ez múlt idő,mert 30-ig volt!) tüdőszűrőre,nem megy a családiból. A Párom sem ment el,de azért,mert Ő nem volt itthon amikor volt a tüdőszűrő,Ő 31 éves,Neki mondjuk kellene a tüdőszűrőről papír,mert őrként dolgozik...
2012. máj. 1. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrés NEM kötelező! Csak a rendszerváltás előtt vagyis 1990 előtt volt kötelező!

De ez volt az egyik legelső dolog amit eltöröltek, mármint a "kötelező" jellegét.

Én is szoktam kapni papírt.....de NEM szoktam elmenni és ezentúl sem fogok.....


A röntgensugarak rákkeltő hatásúak! Max akkor mennék ha alapos okom lenne azt gondolni, hogy vmi bajm van és szükséges......


Volt erről nemrég a tévében is műsor, hogy a felnőtt lakosságnak csak a 10%-a jár tüdőszűrésre.Kb azok akiknek olyan a munkája, hogy a munkája miatt "kötelező".....


Ja érdekességképpen elmesélek vmit. Egyszer felhívtam ezt a tüdőszűrőt és megkérdeztem miért nyomtatnak rá ilyen HAZUGSÁGOKAT, hogy a tüdőszűrésen való részvétel "kötelező"? Erre az orvos azt mondta, hogy az egy 100 éves szabványszöveg.....nem ők tehetnek róla, hogy mi áll azon a formanyomtatványon.....de valóban NEM kötelező....tehát SEMMI nem fog történni ha valaki nem megy el a behívásra.....NINCS BÍRSÁGOLÁS!

(engem se bírságoltak soha)

2012. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!


Na,ez most,hogy olvastam amit írtál,gondolkozni kezdtem... Milyen alapon fizettetnének valakivel bírságot,ha a saját egészsége a tét- tudom a tbc -s betegséget bárki elkaphatja,de ma már nem olyan elterjedt,mint régen... Ennyi erővel lehetne büntetni az influenzásokat,mert nem maradt otthon,mert mondjuk gyerekei vannak,és egyedül neveli őket... vagy nem tudom...


Remélem tényleg csak egy hazugság,hogy akinek kötelező,de nem megy el,azt büntetik... Más különben állhatnak sorba... Ez van.:-/

2012. máj. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!