Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol lehet nyilatkozni arról,...

Filmákné Hajnalka kérdése:

Hol lehet nyilatkozni arról, ha valaki nem akar szervdonor lenni? Mi a menete? És hol lehet arról nyilatkozni hogy ha baleset ér mit tegyen vagy ne tegyen az orvos pl: újraélesztés vagy lélegeztessék -e vagy sem ha le áll a légzése?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Háziorvosnál lehet tudtommal nyilatkozni ha valaki megtiltja, hogy szervdonor legyen. A többire meg ott a végrendelet.
2012. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. De a végrendelettel már késő, mert azt csak halálod után bontják ki. De arra nem válasz, hogy mielőtt meghalsz újraélesszenek-e vagy ha le áll a légzésed lélegeztessenek-e.
2012. máj. 8. 14:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdés második felét... A klinikai halál állapotában az orvos még megpróbálja az újraélesztést, küzd az életért. Ha már a biológiai halál állapota áll fent, ott már hiába minden.

A nem-szervdonorral kapcsolatban: szerintem kissé önző dolog hogy az egészséges szervét valaki nem ajánlja fel, mivel a donornak már úgysem kell, valakinek viszont az életét lehet vele megmenteni.

2012. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mit nem ért a kérdésen? Hol lehet nyilatkozni hogy ne élesszenek újra és ne lélegeztessenek mivel én ezt nem akarom. Méltósággal szeretnék meghalni. A végrendelet nem megoldás mert azt halálom után bontják fel.
2012. máj. 14. 09:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy önnek ez önző dolog. Belegondolt már abba hogy a földön miért olyan kevés a természeti adottság pl.: kevesebb a földgáz stb. Azért mert túlszaporodott már az ember a természet felett. A Földnek nincs regenerálódásra ideje. Így én nem szeretném a szerveimet másnak felajánlani, mert ha a jó Isten elakarja venni az életemet ám tegye, de a szervim maradjanak a testemben. Én nem akarom, hogy a Föld meghaljon az emberiség túlszaporodás miatt. Ezért nem vállaltam gyermeket sem.A természet úgyis eléri hogy ne szaporodjunk túl, hiszen nem véletlenül van annyi betegség lehet hogy önzőnek hangzik, de nekem az az önzőség ha hagynám hogy a Föld ahol élünk meghaljon azért mert pl. orvostudomány nem hagyja a természetes kiválasztódást megtörténni ami az állatvilágban még van, de az emberiségnél régen volt lásd fekete himlő, lásd spanyol nátha, lásd kolera, lásd pestis, lásd H1N1, lásd hepatitis C vírus szóval számos olyan halálos betegség ami ellen küzd az orvos tudomány. Kínába pl. már fizetnek azért hogy ne legyen gyermek vagy Indiába megölik a lány gyermekeket. Ezért nem akarom hogy megmentsék az életem és nem ajánlom fel a szerveimet sem. Ezt nem önzésből csinálom.
2012. máj. 14. 09:38
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Két hozzáfűznivalóm van:

1, Ha valakit újraélesztettek, utána nem lesz halhatatlan, csak esélyt kapott egy hosszabb életre, amit érdemes megbecsülni. Attól még meghalhat méltósággal!

2, Ha valamelyik rokonod életét a szervátültetés mentheti csak meg, és rajtad múlik a döntés, mit csinálsz?

megjegyzés: vízimentőként dolgozom a Balatonon. Ha valakit ott újra kell éleszteni, nem fogom megnézni van-e rá engedélyem vagy sem, azonnal próbálom megmenteni az életét!

2012. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1.a rokonaim mind így gondolják, ha meg kell halni méltósággal legyen és ne vegyenek ki semmit belőlük. Mindenkinek joga van meghatározni mit akar és mit nem. azzal mennyit érünk, ha valakinek akinek egyébként nem kéne köztünk lenni, mert a jó Istenünk nem ezt karja mi beleavatkozunk az ő akaratába. A természetes kiválasztódást hagyni kell, mert a természet nem hagyja magát. Én nem akarok a Föld halálában részt venni.

2. Ha valakit annak ellenére élesztesz újra, hogy nem kijelenti hogy nem akarja azzal bűncselekményt követsz el.Biztos mindenki azt akarta a nyilatkozatába, hogy újraélesszék.Én nem akarok vegetálni egész életemben az nem élet. Lásd a újraélesztett gyereket vagy felnőttet aki azt sem tudja hogy hol van. A rokonaira gondoltál már akinek fel kell adnia addigi életét, hogy egész életébe gondozza az élő halott embert. Mi lesz azzal az emberrel ha már nem lesz aki gondozza,mert senki nem él már aki gondozhatná. Én nem terhelném a rokonaimat ilyen gonddal. Inkább a halál.

2012. máj. 15. 09:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a dolgot: ha valaki összeesik az utcán/strandon/akárhol, akkor nem azt nézik az orvosok/mentők/vízimentők/bárki, hogy van-e rá engedélye vagy sem az újraélesztéshez. Rátetováltatod a mellkasodra, hogy "Engem tilos újraéleszteni!"? Általában ezek olyan esetek, hogy nincs időd elővenni a kis papirost, hogy hagyjatok békén...

másik részéhez a dolognak már nem tudok mit szólni. A Föld nem egy kihalás szélén lévő élőlény, hanem egy bolygó, mint a Mars, Jupiter ect... Hasonló véleményeidet fejtsd ki valami természetimádó szektában, viszont akik ki szeretnél élvezni nyomorúságos hatvan-hetvenegynéhány évüket boldogan, azokat kíméld meg. A Föld 4.5 milliárd éve megvan, nem fog annak ártani, ha valaki +10 évet él még rajta.

Az embernek kötelessége segítenie a másikon, legjobb példa erre az orvostudomány, ez különböztet meg minket az állatoktól. Ha nem így gondolod, van ismerősöm az állatkertnél, csak szólj hogy milyen tábla álljon a ketrec előtt...

2012. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy nem sokat tudsz a dolgokról. Nem igyekszem a te nézeteid megváltoztatni. Tartsd tiszteletbe más nézeteit. Nem vagyok szekta tag semmilyen közösségbe. Csak szeretem a természetet. Látszik nem sok filmet látsz a Föld pusztulásáról. Már haldoklik a Föld lásd az időjárást.Szerinted normális hogy nincs normális telünk, nyarunk,őszünk, tavaszunk? De nem kötelessége az embernek semmi. Amit meg kellene tennie az a természet védelme és a Földé.7 milliárdan vagyunk a Földön szerinted van annyi természeti kincs pl. esőerdő, földgáz, élelem, inni való...stb., hogy a 8 milliárdodikat is ellássa.De mindegy ez a hozzám hasonlók véleménye. Én sem azt kérdeztem mi a véleményetek a nézetemről hanem, hogy hol lehet megtenni ezeket. Ezektől az emberektől nem láttok szerveket és újra élesztésbe se megy bele és a családtagjai feljelentik azt az orvost, aki ezeket megteszi a beleegyezésük nélkül.
2012. máj. 16. 09:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Látom hogy nehezen olvasol, ezért lassan írok: a bíró kiröhög ha valakit feljelentesz mert újraélesztett valakit! Hogy mutatod meg az orvosnak, hogy papírod van arról, hogy nem lehet téged újraéleszteni, ha halott vagy??! Kicsit gondolkodj :S egyébként az egészségügyben jártasnak mondom magam, vízimentő végzettség és a pesti orvosi hátterével.

Ha ennyire érdekel a Föld jövője, ne használj áramot, mert azt a hőerőművekből nyerjük itt kis hazánkban. Közlekedj gyalog, hogy az autód ne szennyezze a környezetet. Ne használj olyan terméket amely egy füstokádó gyár szalagjáról jött le. És ne fingj, mert a metán is növeli az üvegházhatást!

2012. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!