Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemsokára colonoscopiám lesz....

Nemsokára colonoscopiám lesz. Menyire fájdalmas? Nem altatnak és nem is bódítanak sajnos! Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fog a legkedvesebb emlékeid közé tartozni.:/

A vizsgálat ideje változó. De miért nem kapsz bódítást?

2012. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért nincs érzéstelenítés mert sebészeten csinálják,így is örülök mert 1,5 hét várakozás van csak,ha magánba csináltatnám akkor 70ezer és május 31.-ére lenne időpont,ha sztk-san akkor június közepére.

A gondom meg az h már 8 napja megy a hasam(egyébként IBS-em van elvileg,de ez most megdölt mert most iszonyat görcseim vannak)és szeretném minnél hamarabb megtudni mi bajom.

2012. máj. 14. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én voltam már és meg kell mondanom ébren soha többet nem fogják rajtam megcsinálni :S Nekem nagyon fájt, de azt hozzá teszem, hogy nekem egy hónapot kellett várnom a vizsgálatra és rendesen beparáztattam magam rá (ilyenkor ugye bebeszéled, hogy fájni fog) meg a dokin és asszisztensen kívül bent volt még 2 rezidens is....nem volt vmi jó élmény, fájdalomcsillapítót meg bódítót nem akartak adni, mondván erre felesleges...én kiharcoltam a bódítót, de meg se várták, hogy hasson úgy kezdték el. Ráadásul kicsi adagot is adtak és a kezemet is olyan durván fogták meg, hogy tiszta fekete volt a tű helyén, pedig máskor meg se látszik.

Nem ijesztgetni akarlak, nekem ez volt az élményem, de mondom én már rákészültem, hogy fájni fog. Előttem csomó ember volt bent és nem úgy néztek ki, mint akik a vágóhídról jöttek :) Hát a vizsgálat ideje olyan 15-45 perc között mozog átlagosan. Gondolom attól függ a hossza, hogy csak átnéznek, találnak-e vmit, esetleg vesznek-e a mintát.

2012. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Barátom szintén IBS-es. Az elsőnél a falat kaparta volna, de a sokadiknál már megszokta.
2012. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elkeseríteni, de nem lesz kellemes. Én sajnos már 3x túlestem rajta altatás és minden egyéb nélkül. Én úgy próbálok hozzá állni, hogy ez egy szükséges rossz (ugyanis vastagbél problémák esetén csak ez ad megbízható eredményt)..
2012. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyban függ ki csinálja. Pl.Gurzo doktornál nem éreztem semmit.Egyébként ha nem enged be felesleges levegőt a beledbe, akkor teljesen fájdalommentes. Vizsgálat közben nagyot kell sóhajtozni főleg hasban hogy eloszoljon a bélben a levegő. Az asszisztens javasolta és tényleg igaza volt mert azonnal elmúlt minden kellemetlenség, úgyhogy még a vékonybelem alsó szakaszát is meg tudta a doki nézni. Csak annyit láttam hogy teljesen bent van a colonoszkóp. Kb 10 perc az egész, nem érzéstelenített és már 4X voltam.
2013. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!