Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Májkárosodás? Ma voltam...

Zoli 24/F kérdése:

Májkárosodás? Ma voltam vérvételen, és a következő meglepő adatokkal szembesültem: GOT (ASAT) 65 {1 és 37 között kellene lennie az értéknek GPT (ALAT) 309 {1-38} Gamma-GT 298 {5-50} Ezek mit jelentenek pontosan?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd a doki kideríti. Nem ittál vérvétel előtti napokban alkoholt? Elég rendesen meg tudja dobni.
2012. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen értékek általában epe- vagy májkárosodás miatt vannak, de bekavarhat egy nemrég szedett antibiotikum is. Az értékek önmagukban nem mondanak semmit, mindig az egymáshoz való viszonyuk számít. Lehet, hogy másnap egész alacsonyabb értékek jönnek ki.

Itt egy oldal, olvasd el mindegyiket, ami érdekel, a Gamma-Gt a GGT név alatt fut.

[link]

2012. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Krónikus ivást gyakorlatilag kizárja, hogy nincs macrocytosis és a deRitis Quotiens brutálisan 1 alatt van.


Itt más van a háttérben, majd az orvosod eldönti.

2012. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


Erre mondjuk ráillik, de bízd az orvosodra!


"Vírus okozta májbetegségekben a deRitis hányados kisebb egynél, azaz a GPT-szint jelentősebben emelkedik, mint a GOT. A krónikus hepatitis C-vírus-fertőzésekben gyakori a gamma-GT-szint növekedése is, ez a vírus epeúti laesiót okozó hatásával függhet öszsze. Amennyiben a beteg részesült transzfúzióban vagy korábban operálták, anamnézisében – illetve a családjáéban – akut hepatitis, sárgaság szerepel, gondoljunk a vírusos eredetre. Tetoválásnál, bőrékszerek esetén, kábítószer-fogyasztóknál szintén fontos a vírusfertőzés kizárása."

2012. máj. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha szanaszét anyagoztad magad előtte ne parázz, akkor csak átmeneti! ha nem akkor mindenképp konzultálj orvossal!
2012. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azhiszem megkaptam a választ :)
2012. máj. 15. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!