Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak, ha elveszett...

Mit csináljak, ha elveszett az oltási kiskönyvem?

Figyelt kérdés

8. végén azt mondták a suliban, hogy ők kiosztották vissza az oltási kiskönyvet, de most ÉN NEM KAPTAM a kezembe. Akkor annyiban is hagytam. Ez volt 6 éve kb..

Alapjáraton 8 iskolába jártam, de szerény emlékeim szerint csak 8.-ig kaptunk szurit. Ugye?

Mit tudok ilyenkor csinálni, hiszen azért a háziorvosnál is kaptunk kisbabaként szurikat, viszont a háziorvosomból is volt három. Azt hiszem most van a negyedik. két éve végeztem az iskolával, és gyaníthatólag szükségem lesz az oltási kiskönyvemre. Mit tudtok javasolni? Van olyan központ, ahol az egészet egybegyűjtik, hogy megkaptam-e, avagy csak az iskolák naagykézikönyvébe lett másodlagosan bevésve az oltásom?



2012. jún. 3. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
mostmár nem tudsz vele mit kezdeni. Sok embernek nincs meg és nem is vezeti. Visszakeresni lehetetlen, mert olyan hely hogy központilag vezetik nincs. Esetleg szóba tudod megkérdezni az iskolát milyen oltást kaptatok. De nagy valószínűséggel hepatitis oltás volt. Az meg hogy babaként mit kaptál ott meg van hogy mit kellett oltani. Az extra oltások számítanak ha kaptál. Pl kellett e tetanus oltás. Influenza ellen oltottak e a szezonális. -esetleg kullancs encephalitis. Ezek a leggyakoribb oltások. EZt szóba tudod akkor már rendbe van. Nem tudom így érted e amiket írtam. Lényeg hogy ne aggódj az oltási könyved miatt.
2012. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát tetanust azt nem vezetik tudtommal, mert akkor szerintem lenne egy plusz könyvem :D (amennyi balesetet én csináltam...), közben azt is hallottam, hogy vérvétel alapján ki tudják szűrni, h meg kaptam-e az oltást.... de majd hétfőn írok egy e-mailt az iskoláknak, hátha tudnak valamit tanácsolni. Hogy a babaként szerzett dolgokkal mi van, majd elválik. De sajna szükségem van rá, mert ha Óvonéni akarok lenni, előfordulhat, hogy kérhetik (külföld)
2012. jún. 3. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!